Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 24 червня, п'ятниця

• це 175 день року;
  • в Україні 121-й день війни;
  • до Нового року залишилось 190 днів

Сьогодні відзначають:

• День святого Варнави
  • Католицьке різдво святого Івана Хрестителя (День народження Івана Хрестителя)
  • День басейну
  • Міжнародний день феї
  • День банана
  • День бізнес-аналітика
  • Міжнародний день рожевого вина

Православне свято: 24 червня святкують день пам`яті Апостола Варфоломія — одного із дванадцяти Апостолів Христових. Він проповідував на Сході — в Індії та Вірменії. В Індії апостол переклав на індуську мову Євангеліє від Матфея, а у Вірменії зцілив дочку царську, відмовившись від оплати, через що охрестилися і цар, і вельможі, й народ його. Однак, в первісній Албанії язичницькі жерці розіп’яли Варфоломея, потім зняли шкіру та, зрештою, відтяли йому голову. Його мощі перебувають в Римі.

Також це день пам`яті Святого Апостола Варнави. Він після Святої П’ятдесятниці спродав усе майно своє та поклав гроші у ноги Апостолам. Він проповідував на території Римської імперії, прийняв мученицьку кончину свою в місті Саламіні від каменів юдеїв, що намагалися ще й спалити тіло його. Коли в середині 5-го століття після Різдва Христового знайшли його мощі, то на грудях лежало переписане ним самим Євангеліє від Матфея.

Іменини: Варнава, Варфоломій, Вассіан, Єфрем, Кіндій, Марія, Феопент

Народні прикмети

• Духота під час сходу сонця – до негоди.
  • До дощу відчувається посилений запах трави вранці, а також пахощі жимолості.
  • Закрилися на ніч квітки заячої капусти – на наступний день буде хороша погода.
  • Рясно зацвіла акація – до врожайного року.
  • Тепла ніч – до достатку плодів, сильні роси – до родючості, часті тумани обіцяли врожай грибів.
  • Якщо стоять теплі ночі, то можна очікувати багатого врожаю плодових дерев.
  • Туман стоїть – прикмета того, що буде багато грибів.

Що не можна робити 24 червня

• Не бажано сьогодні брати у борг гроші.
  • Не слід нині вибиратися з дому після заходу сонця.
  • Не гоже у цей день лінуватися та байдикувати.
  • Не варто цього дня сваритися з рідними та близькими.
  • Не гоже нині зловживати алкоголем, а також переїдати.

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1941 році Червона армія залишила з боями районні центри Верба, Заболоття, Торчин Волинської області; Нижні Устрики Дрогобицької області; Демидівка, Козин та Млинів Рівненської області
  • У 1941 році в трьох в'язницях Львова розстріляли 2072 осіб «з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елемента»
  • У 1941 році почалися підготовлені членами ОУН виступи місцевого населення у Львові, Луцьку, Перемишлі, Мостиському, Городоцькому, Рудківському, Бібрському, Жовківському та Яворівському районах Львівської області та Самбірському Дрогобицької області. До вечора того ж дня повстанці захопили містечко Вербу - райцентр Рівненської області та «перестріляли 50 енкаведистів і міліціонерів»
  • У 1934 році столиця УРСР перенесена з Харкова до Києва

В цей день народилися:

• 1987 - Ліонель Мессі - аргентинський футболіст, плеймейкер, нападник. Рекордсмен за кількістю забитих м’ячів у складі збірної Аргентини та іспанської «Барселони»
  • 1932 - Девід Фрейзер МакТагарт - засновник, керівник і головний натхненник екологічної організації Greenpeace
  • 1860 - Феофіл Яновський - український лікар-терапевт, дійсний член Всеукраїнської академії наук (від 1927 року). Батько Яновського Віктора Феофіловича

В цей день померли:

• У 2008 році Леонід Гурвіч, американський економіст, Нобелівський лауреат 2007 року. Йому і його колегам вдалося створити теорію, що допомагає виявляти ефективні торгові механізми і схеми регулювання економіки, а також визначати, наскільки в тій чи іншій ситуації необхідне втручання держави. Брав участь в розробці основи теорії оптимальних механізмів і процесів оптимального розподілу ресурсів. Іменем вченого названо запропонований ним для теорії прийняття рішень коефіцієнт оптимізму-песимізму