Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 26 червня, неділя

• це 177 день року;
  • в Україні 123-й день війни;
  • до Нового року залишилось 188 днів

Своє День народження святкують:

• Володимир Калиновський, вчитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Микуличі;

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• Міжнародний день амброзії
  • Всесвітній день виробників холоду
  • День народження зубної щітки
  • День косметолога
  • Міжнародний день на підтримку жертв тортур
  • День молодіжних і дитячих громадських організацій України
  • Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
  • День молоді
  • День будинку з колоди або День зрубу
  • День каное
  • День національного прапора кримських татар в Україні

Православне свято: 26 червня святкують день пам`яті великомучениці Акилини. У віці 12 років її стратили за віру в Христа під час гонінь на віруючих. На Русі святу вважали покровителькою гречки. Вважалося, що в цей день слід зібрати пучок гречки і поставити вдома біля ікони.

Іменини: Килина, Олександр, Олексій, Андрій, Анна, Антоніна, Данило, Дмитро, Іван, Яків

Народні прикмети

• Багато павутини в цей день віщує суху погоду.
  • З’явилася веселка на заході – до вітряної погоди.
  • Бджоли з раннього ранку покинули вулик – до хорошого врожаю.
  • Молоко на Килину не пили, — існувала прикмета, що в цей день воно стає шкідливим для здоров’я.
  • Якщо огірки пізньої сівби не встигають дозріти до цього часу – значить, за прикметою, вони не будуть смачними.
  • Багато комах – буде тепла і ясна погода.

Що не можна робити 26 червня

• Не можна важко працювати – інакше гречка не вродить.
  • За переказами, 26 червня не можна доїти кіз і корів – їх молоко вважається отруєним в цей день.
  • Також не варто садити огірки сьогодні, інакше вони вродяться криві.

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1940 році в Радянському Союзі введено восьмигодинний робочий день, семиденний робочий тиждень і кримінальна відповідальність за запізнення на роботу більше ніж на 21 хвилину.

В цей день народилися:

• 1927 - Володимир Якович Мотиль - радянський кінорежисер, автор фільму «Біле сонце пустелі»
  • 1898 - Вільгельм Мессершмітт - німецький авіаконструктор і виробник літаків-винищувачів. Однією з найзначніших розробок конструктора став літак Messerschmitt Bf 109, робота над яким була закінчена в 1934 році за участю Вальтера Ретеля. Цей винищувач став головним літаком Люфтваффе під час Другої світової війни
  • 1866 - Джордж Карнарвон - британський єгиптолог, керівник експедиції, в ході якої Говард Картер знайшов гробницю Тутанхамона
  • 1824 - Вільям Томпсон - один із найвидатніших фізиків у світовій історії
  • 1810 - Василь Тарновський (старший) - український етнограф, історик права, громадський діяч
  • 1694 - Георг Брандт - шведський хімік, відкрив хімічний елемент кобальт

В цей день померли:

• У 1943 році Карл Ландштайнер, австрійський імунолог; першим відкрив існування сумісності різних типів крові по групах, резус-фактор крові.
  • У 1861 році Павло Йозеф Шафарик, словацький і чеський поет, історик, філолог. Засновник наукової славістики.
  • У 1810 році Жозеф Мішель Монгольф'є, француз, старший з двох братів Монгольф'є, «монгольф'єрів». В 1783 брати Монгольф'є піднялися в повітря на повітряній кулі, наповненій гарячим повітрям.
  • У 822 році Сайті, видатний японський монах, засновник буддистської школи Тендай-сю в Японії.