Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 08 липня, п'ятниця

• це 189 день року;
  • в Україні 135-й день війни;
  • до Нового року залишилось 176 днів

Своє День народження святкують:

• Тетяна Азаркевич, головний спеціаліст з кадрової роботи Зимнівської сільської ради;
  • Тетяна Матвійчук, вчитель історії ООЗ НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія" с. Зимне

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• День родини
  • День працівників ювенальної превенції
  • Всесвітній день шашлику
  • День бодіарту
  • Весвітній день боротьби з алергією
  • День без драматизму

Православне свято: 8 липня в православній церкві вшановують пам’ять преподобномучениці Февронії діви.

Іменини: Константин, Леонід, Петро, Федір, Давид, Євген та Прокіп

Народні прикмети

• Стоїть літня спека – ще 40 днів погода буде спекотною.
  • Свині і миші їдять сіно – покіс буде невдалим.
  • Розсада вимагає поливу – сінокіс буде сухим.
  • Розсада не вбирає воду – до мокрого сінокосу.

Що не можна робити 08 липня

• Заборонено сваритися з близькими людьми.
  • У цей день не можна зловживати алкоголем.
  • Не можна ходити босоніж по росі.

Що можна робити 08 липня

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1918 році створено Державний сенат Української держави - вищий судовий інститут

В цей день народилися:

• 1621 - Жан де Лафонтен, французький поет, байкар, родоначальник нового виду байки у світовій літературі. Насамперед відомий як автор байки «Зачумлені звірі»
  • 1811 - Володимир Караваєв, доктор медицини (1838), заслужений ординарний професор. В 1841–1891 роках професор Київського університету, один з організаторів медичного факультету в Києві і перший його декан (1843–1847), почесний громадянин Києва
  • 1819 - Ватрослав Лисинском, хорватський композитор, представник епохи ілліризму. Вважається «засновником нової хорватської і південнослов'янської музики».
  • 1819 - Френсіс Леопольд Мак-Клінток, британський полярний дослідник, який знайшов останки полярної експедиції Джона Франкліна.
  • 1838 - Фердинанд фон Цеппелін, граф, генерал, німецький піонер дирижаблів жорсткої системи. Організатор виробництва і серійного випуску дирижаблів жорсткої конструкції, що мали жорсткий дюралевий каркас, обтягнутий тканиною, а підйомна сила створювалась окремими балонами з воднем, розташованими всередині каркаса. Дирижаблі такого типу часто називають «цепелінами»
  • 1839 — Джон Девісон Рокфеллер, американський підприємець та благодійник. Неофіційно вважається найбагатшою людиною новітньої епохи, перший в світі доларовий мільярдер, також один з найбагатших людей усіх часів. Якщо перевести статок нафтопромисловця на 2010 рік, він би склав 336 мільярдів доларів.
  • 1840 - Маануел де Арріага, перший президент Португалії в 1911-1915 роках
  • 1842 — Микола Бенардос, український винахідник грецького походження, творець дугового електрозварювання (1882)
  • 1851 — Сер Артур Джон Еванс, британський історик та археолог, першовідкривач мінойської цивілізації, з 1900 року проводив розкопки в Кноссі, у своїх працях реконструював історію, культуру та релігію стародавнього Криту
  • 1894 — Петро Капиця, фізик, лауреат Нобелівської премії (1978)
  • 1908 — Нельсон Рокфеллер, американський політик і банкір, віцепрезидент США у 1974—1977 рр.
  • 1912 — Нижник-Винників Іванна Василівна, українська художниця, керамістка і килимарка
  • 1920 — Готфрід Крістіансен, винахідник конструктора Lego
  • 1936 — Валентин Чемерис, український письменник
  • 1938 — Лесь Танюк, український письменник, режисер, політик
  • 1973 — Валерій Залужний, український військовик, генерал, головнокомандувач ЗСУ
  • 1998 — Джейден Сміт, американський актор, репер і танцівник, син Вілла Сміта

В цей день померли:

• У 1979 році Роберт Бернс Вудворд, американський хімік-органік, лауреат Нобелівської премії з хімії за 1965 рік. Вніс значний вклад в сучасну органічну хімію, особливо, в синтез і визначення структури складних природних продуктів.