Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 14 липня, четвер

• це 195 день року;
  • в Україні 141-й день війни;
  • до Нового року залишилось 170 днів

Своє День народження святкують:

• Ольга Новицька, начальник Відділу правового забезпечення та кадрової роботи виконавчого комітету Зимнівської сільської

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• День обізнаності про акул
  • День пам'яті святих чудотворців Косми і Даміана
  • Міжнародний день небінарних людей
  • День стовпотворіння

Релігійне свято: 14 липня - День пам'яті святих чудотворців Косми і Даміана. Святі Косма та Даміан були родом з Риму, прославилися, як лікарі, які лікували людей безкоштовно - за це святих прозвали безсрібниками. Господь за працю нагородив їх даром чудотворення і зцілення, завдяки чому Косма і Даміан позбавляли людей страшних захворювань і проповідували Христову віру.

На честь пам'яті святих сьогодні відзначається народне свято 14 липня - Літні Кузьминки.

Іменини: Даміан, Ангеліна, Никодим, Кузьма, Лев, Петро, Олексій, Костянтин, Аркадій

Народні прикмети

• західний вітер - до дощів;
  • червонуватий серп місяця - до вітряної погоди, кінці місячного серпа затупилися - до злив;
  • на деревах вже жовте листя - до ранньої осені;
  • крик сороки - спека затягнеться.

Що не можна робити 14 липня

У цю дату православна церква забороняє сваритися та заздрити - привернете до себе нещастя. Не варто й даремно витрачати гроші, інакше самі потребуватимете фінансів. Тяжка праця і для жінок, і для чоловіків - головна заборона 14 липня.

Що можна робити 14 липня

Збирати малину та аґрус, а також варити з них варення. Вважається, що приготовлена в цей день страва буде особливо смачною. Також у цей день рекомендується прополоти город - бур'янів не буде довго. Жінкам рекомендується повністю присвятити себе відпочинку - якщо вона працюватиме, то рік виявиться невдалим.

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1894 році у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч (між командами Львова і Кракова). На 6-й хвилині Володимир Хомицький забив перший гол
  • У 1021 році Митрополит Київський Іоанн I урочисто відкрив і прославив мощі святих руських князів Бориса і Гліба і встановив день їх пам'яті

В цей день народилися:

• 1942 - Хав'єр Солана, Верховний представник ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики, екс-генеральний секретар НАТО.
  • 1913 - Джеральд Форд, 38-й президент США
  • 1903 - Ірвінг Стоун, американський письменник відомий своїми біографічними романами про видатних історичних особистостей, включаючи «Жага до життя» (англ. Lust for Life), біографічного роману про Вінсента ван Гога і «Агонія та екстаз» (англ. The Agony and the Ecstasy) — біографічного роману про Мікеланджело
  • 1602 - Джуліо Мазаріні, кардинал Римо-Католицької Церкви, головний міністр Франції (1643—1661). Став наступником кардинала Рішельє на посаді голови французького уряду. Керував Францією після Тридцятилітньої війни, реалізовував положення Вестфальського миру. Був меценатом, патроном мистецтв. Започаткував Бібліотеку Мазаріні в Парижі.

В цей день померли:

• У 1995 році Олесь Гончар (Олександр Терентійович Гончар, рід. 1918), український письменник.
  • У 1722 році Іван Скоропадський (нр. 1646), гетьман Лівобережної України.