Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 15 липня, п'ятниця

• це 196 день року;
  • в Україні 142-й день війни;
  • до Нового року залишилось 169 днів

Своє День народження святкують:

Сьогодні відзначають:

• День українських миротворців
  • Покладення Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні
  • День благодійності в соціальних медіа
  • Всесвітній день навичок молоді

Релігійне свято: У слов’янському календарі цієї дати відзначається народне свято 15 липня – Берегиня.

Наближені імператора Лева Великого – Гальбій і Кандид – вирушили з Константинополя в Палестину, щоб поклонитися святим місцям. Недалеко від Назарета в невеликому селищі вони попросили ночівлі в однієї літньої єврейки. В її будинку вони побачили безліч запалених свічок і фіміам, що крутиться.

Після довгих розпитувань господиня повідала, що зберігає у себе в будинку дорогу святиню – Ризу Богородиці. Від неї багато хто зцілюється і бачить чудеса. Перед Успінням Свята Богородиця подарувала одну річ зі свого одягу благочестивій дівчині з цього роду, згодом річ передавалася по жіночій лінії. Так Риза Богородиці збереглася в родині.

Пізніше святиню перевезли до Константинополя. Святий Геннадій і імператор Лев приклалися до неї, увірувавши в чудодійну силу. Пізніше у Влахерні спорудили храм, а в 458 році Ризу Богородиці перемістили туди.

Іменини: Фотій, Генріх, Арсеній та Марія.

Народні прикмети

• Вранці по воді туман стелиться – на гарну погоду.
  • Після дощу швидко підсихає асфальт – до затяжної непогоди.
  • Жовті листочки на деревах – осінь і зима будуть ранніми.
  • Наснилася дорога – теж непогано, ви не стоїте на місці.
  • Якщо після дощу риба висовує голову з водойми, вечір буде теплим.
  • На кінчиках листя трави з’явилася роса – до опадів.
  • У мурашниках відкриті ходи – до посухи, а ось якщо вдень мурах не видно, то буде дощ.
  • Крилаті мурахи роєм у повітрі кружляють – до зливи.

Що не можна робити 15 липня

• Не можна працювати у полі цього дня.
  • Не варто шити та займатись домашніми справами.
  • Не слід займатись важкою фізичною працею.
  • Не гоже бажати комусь зла, сваритись і підвищувати голос.
  • Не можна багато розмовляти, особливо в негативному ключі – можуть початися проблеми із зубами.
  • Не можна пересаджувати рослини та плодові дерева – не приживуться.
  • Не можна незаміжнім дівчатам залишати немитий посуд, інакше майбутній чоловік виявиться з поганою репутацією.
  • Не варто зациклюватися на негативних думках.

Що можна робити 15 липня

Знаменні події в Україні цього дня:

В цей день народилися:

• 1981 - Ференц Бернат, гітарист-віртуоз, композитор, кандидат мистецтвознавства
  • 1931Клайв Ерік Касслер, американський письменник, автор пригодницьких романів, підводний дослідник. Його трилери, в яких часто з’являється персонаж Дірк Пітт, більше 20 раз потрапляли в список бестселерів за версією Нью-Йорк Таймс. Касслер є засновником і головою неприбуткової організації Національне морське і підводне агентство (англ. National Underwater and Marine Agency, NUMA), яка відкрила понад 60 місць корабельних аварій і багато уламків та залишків суден
  • 1918 - Бертрам Брокхауз, канадський фізик, лауреат Нобелівської премії (1994).
  • 1917 - Роберт Конквест, британський дипломат, історик, літератор, письменник-фантаст, поет, один із найвідоміших авторів публікацій з історії Радянського Союзу, зокрема періоду сталінських репресій та Голодомору в Україні 1932—1933.
  • 1905 Олександр Хвиля, український і радянський актор театру і кіно.
  • 1814 Павло Заблоцький-Десятовський, український і російський лікар, професор Санкт-Петербурзької Медикохірургічної академії, гоф-медик російського імператора, ботанік, етнограф, автор 40 праць із хірургії та стоматології, анастезіолог-новатор. Перший в Рос. імперії почав застосовувати хлороформний наркоз.
  • 1606 - Рембрандт ван Рейн, нідерландський художник, гравер, великий майстер світлотіні, найбільший представник золотого століття голландського живопису. Він зумів втілити у своїх творах весь спектр людських переживань з такою емоційною насиченістю, якою до нього не знало образотворче мистецтво. Роботи Рембрандта, надзвичайно різноманітні за жанрової приналежності, відкривають глядачеві позачасовий духовний світ людських переживань і почуттів.

В цей день померли:

• У 2004 році Чарльз Суїні (нр. 1919), американський пілот, який скинув в 1945 атомну бомбу на Нагасакі.
  • У 1868 році Вільям Мортон (нр. 1819), американський дантист-хірург, вперше успішно застосував ефір як анестезуючий засіб.
  • У 1542 році Ліза Герардіні (нр. 1479), знатна флорентийка, імовірно зображена на знаменитій картині Леонардо да Вінчі «Мона Ліза».
  • У 1445 році Джоан Бофорт, королева Шотландії
  • У 1015 році Володимир Великий, великий князь Київський.