Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 16 липня, субота

• це 197 день року;
  • в Україні 143-й день війни;
  • до Нового року залишилось 168 днів

Своє День народження святкують:

• Лідія Савицька, провідний бухгалтер Гуманітарного відділу виконавчого комітету Зимнівської сільської ради
  • Валентина Місай, вчитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Микуличі

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• День бухгалтера і аудитора України
  • Всесвітній день змії
  • День прийняття Декларації про суверенітет України

Релігійне свято: Головне свято 16 липня - день пам'яті мучеників Мокія і Марка, які стали жертвами полювання язичників на християн. Вони жили в III столітті до н. е і були схоплені під час гонінь православних віруючих. Язичники уклали святих в темницю і катували, змушуючи відректися від Христа, але Мокій і Марк не зробили цього. В покарання їм відрубали голови на головній площі міста.

Також сьогодні відзначається народне свято 16 липня - Стожари.

Православне свято 16 липня - день пам'яті мученика Іакінфа. Юнак виріс у християнській родині, але був прислужником у царя Траяна. Одного разу, під час одного з бенкетів, Якінф замкнувся у себе в кімнаті і молився Христу, поки цар і його гості насолоджувалися ідоложертвенной їжею. Один із слуг почув слова молитви і доніс царю, що Якінф відрікається від язичницьких богів і продовжує вірити в Ісуса Христа. Тоді юнака привели до царя і запропонували скуштувати жертовної їжі. Иакинф відмовився і оголосив себе християнином. Його довго катували, а потім ув'язнили в темницю, моря голодом і спрагою. Незабаром один з стражників, який приніс йому язичницькі частування, побачив біля тіла юнака двох ангелів, що обернули його в світлий одяг і наділи на голову вінець. Мучителі вирішили продовжити суд над святим, але знайшли його в темниці померлим. Двадцятирічний Якінф помер в 108 році в місті Римі. Мощі святого згодом перенесли до Кесарії.

Іменини: Іродіон, Демид, Марко, Никодим, Герасим, Пилип, Анатолій, Василь (Василій), Олександр, Михайло, Іван, Костянтин, Георгій

Народні прикмети

• Павук виходить з гнізда і тче нову довгу павутину - до гарної погоди.
  • Комарі літають роєм - до гарної погоди.
  • Перед негодою собака багато спить і мало їсть, катається по землі або риє лапами землю.

Що не можна робити 16 липня

Народні прикмети свідчать, що сьогодні не можна вирушати в далеку дорогу, а також займатися важкою фізичною працею. Православна церква суворо забороняє злитися та допускати негативні думки та з'ясовувати стосунки з близькими людьми.

Що можна робити 16 липня

У цей день наші предки спостерігали за небом - в ньому повинно було з'явитися скупчення тіл в сузір'ї Тільця. Таке явище називалося "Плеяда" або "Стожари". Вважалося, що вони приносять удачу і оберігають звіроловів і рибалок.

Проте, 16 липня в цілому сприймали, як невдалий день, тому у всіх справах потрібно було бути гранично обережними.

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1990 році Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.
  • У 1932 році центр Донецької області (Україна) перенесений з Бахмута в Сталіно (нині Донецьк).
  • У 1917 році прийнято ІІ Універсал Української Центральної Ради. Цим актом проголошено взаємне визнання УЦР і Тимчасового уряду Росії.

В цей день народилися:

• 1968 - Ларрі Сенгер, американський викладач філософії, один із засновників Вікіпедії, засновник Citizendium.
  • 1946 - Януш Вітвіцький, польський інженер, архітектор та історик. Автор відомої «Пластичної панорами давнього Львова».
  • 1937 - Ада Роговцева, українська акторка театру та кіно. Народна артистка УРСР (1967), Народна артистка СРСР (1978). Герой України (2007). Дружина українського актора Костянтина Степанкова (Волощука).
  • 1872 - Руал Амундсен, норвезький полярний мандрівник-дослідник і рекордсмен, «Наполеон полярних країн» за висловленням Р. Гантфорда. Перша людина, що досягнула Південного полюса (14 грудня 1911 року). Перша людина (разом із Оскаром Вістінгом), що побувала на обох географічних полюсах планети.
  • 1796 - Каміль Коро, французький живописець.
  • 1722 - Джозеф Уілтон, англійський скульптор. Був одним із засновників Королівської академії мистецтв в 1768 році.

В цей день померли:

• У 1896 році Едмон де Гонкур, французький письменник, відомий разом з рідним братом Жюлем де Гонкур, як романіст, історик, художній критик і мемуарист. За заповітом Гонкур в 1900 році було засновано Гонкуровськая академія. У 1903 році була вручена перша Гонкурівську премію.