Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 17 липня, неділя

• це 198 день року;
  • в Україні 144-й день війни;
  • до Нового року залишилось 167 днів

Своє День народження святкують:

---

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• Всесвітній день Емоджі
  • День жовтої свині
  • День народження Діснейленда
  • День етнографа України
  • День татуювання
  • Всесвітній день міжнародного правосуддя
  • День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості)
  • День дарування подарунків
  • Міжнародний день щирої радості за досягнення інших

Релігійне свято: На честь пам’яті святого сьогодні відзначається народне свято 17 липня – “Андріїв день” або “Андрія Наливи”. 17 липня вшановують пам’ять святого Андрія Боголюбського, великого князя, який за життя сприяв поширенню християнської віри, створив понад 30 храмів і встановив свято Покрова Богородиці в православній церкві. 17 липня в народі був відомий як Наливи, оскільки до цього часу на полях виростали озимі культури. Шанували овес, по погоді судили про майбутній урожай.

Іменини: Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Богдан, Георгій, Дмитро, Іван, Марія, Марк, Марфа, Михайло, Микола, Ольга, Сава, Тетяна, Федір

Народні прикмети

• З’явилося 17 липня жовте листя на деревах – буде рання осінь.
  • Яка погода на Андрія – такою вона буде і на Калинника (11 серпня).
  • Кажуть, що на Андрія “овес до половини доріс”, Якщо овес росте погано, то варто чекати небагатого врожаю.
  • Багато бджіл – прикмета, яка означає, що взимку буде достатньо холодно.

Що не можна робити 17 липня

• Не можна в цей день брати або давати в борг.
  • Не можна також починати нові справи.
  • Не можна здійснювати великі покупки. Все придбане в цей день може швидко вийти з ладу або розподобатися.
  • Не можна віддавати в ремонт взуття, особливо якщо ви збираєтеся подорожувати.
  • Не можна дивитися на небо, інакше, якщо ви побачите падаючу зірку, то це означатиме, що хтось у сім’ї захворіє.

Що можна робити 17 липня

---

Знаменні події в Україні цього дня:

• У 1997 році Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини.
  • У 1933 році після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона вийшов у перший рейс пасажирський пароплав.

В цей день народилися:

• 1954 - Ангела Меркель, канцлер Німеччини.
  • 1961 - Олександр Гнилицький, український художник. В українському мистецтві Гнилицький в кінці 1980-х став піонером інсталяції і відеоарту у 1990-х, яскравий представник Нової хвилі . Разом із своєю дружиною, художницею Лесею Заяць, представляв Україну на Венеціанському бієннале в 2007 р.
  • 1894 - Жорж Леметр, бельгійський католицький священик, астроном і математик, один з авторів теорії розширення Всесвіту (зараз відомої як теорія Великого вибуху).
  • 1849 - Олена Пчілка, справжнє ім’я Ольга Петрівна Косач — українська письменниця, меценатка, перекладачка, етнографка, фольклористка, публіцистка, громадська діячка, член-кореспондентка Всеукраїнської академії наук (1925). Мати поетеси Лесі Українки, Михайла Косача, Ольги Косач-Кривинюк, Оксани Косач, Миколи Косача та Ізидори Косач-Борисової, сестра професора Михайла Драгоманова, дружина Петра Косача.
  • 1846 - Микола Миклухо-Маклай, видатний український та російський мандрівник українського походження з козацького роду Миклух; антрополог, етнограф, географ; дослідник народів Південно-Східної Азії, Австралії й Океанії; автор близько 160 наукових праць. Був підданим Російської імперії, але майже все своє свідоме життя провів поза її межами, де й зробив свої знакові дослідження та відкриття.

В цей день померли: