Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!"

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 18 вересня, неділя

це 261 день року;
в Україні 207-й день війни;
до Нового року залишилось 104 днів

Своє День народження святкують:--------

Сьогодні відзначають:

• День винахідника і раціоналізатора України
  • День фармацевтичного працівника України
  • День безпеки пацієнтів в Україні
  • День відповідального собаківництва
  • Всесвітній день моніторингу якості води
  •  Всесвітній день бамбука.
  • Організація об'єднаних націй Міжнародний день рівної оплати праці.
  • Організація об'єднаних націй День пам'яті загиблих мотоциклістів.
  • Організація об'єднаних націй Міжнародний день читання електронних книг
  • Міжнародний день Трамінера

Релігійне свято

•   День Єлизавети і Захарія

Іменини:Афанасій, Гліб, Давид, Єлизавета, Захар, Іраїда, Максим, Раїса, Федір

Народні прикмети та традиції

•  Ворожіння і пророкування в цей день неодмінно збуваються.
  • Якщо на горобині рано пожовкло листя, то буде рання осінь і рання зима.

• Якщо горобини багато, то осінь буде дощовою, мало – посушливою.
  • Сни з 17 на 18 вересня віщі. Вони можуть здійснитися у найближчі 7-12 днів.
  • До сходу сонця хмари червоного кольору – до дощу і вітру.
  • Листя пожовкло раніше покладеного терміну, прикмета того, що осінь буде ранньою, а зима – суворою.
  • Якщо 18 вересня листя горобини пожовкли, то зима настане рано і буде холодною.
  • Багато ягід на горобині – за прикметами, буде дощова осінь.

Щоне можна робити 18 вересня

• Лаятися з близькими
  • Прати, інакше є ризик захворіти
  • Ходити в брудному одязі
  • Заборонено сьогодні прати одяг.
  • Ні в якому разі не можна у цей день зізнаватися в любові або пропонувати обранцеві якісь зміни.
  • Не варто мити підлогу.

Знаменні події, що стосуються України та її громадян, цього дня:

• 1901 — Митрополитом Андреєм Шептицьким було освячено церкву Святої Трійці в Білому Камені.
  • 1929 — на Запорізькому заводі «Комунар» випущений перший український комбайн.
  • 1965 — острів Хортиця у Запоріжжі оголошений державним заповідником.

Відомі люди українського походження, що народились в цей день:

• 1759 — Іван Рижський, філософ, логік і мовознавець, перший ректор Харківського університету.
  • 1929 — Алла Горська, українська художниця і громадська діячка, учасниця правозахисного руху 60-х років в Україні.
  • 1965 — Станіслав Войтович, засновник та президент українського виробничо-торгового холдингу «ТЕРРА ФУД».
  • 1973 — Олена Говорова, українська легкоатлетка, бронзовий призер Олімпійських ігор (2000)                                                                                                                                                           Відомі люди українського походження, що померли в цей день:
  • 1877 — Осип Бодянський, український історик, філолог, перекладач. Видав «Літопис Самовидця», опублікував у Москві «Реєстр Війська Запорозького», «Історію Русів».
  • 1907 — Харитон Платонов, український живописець, викладач Київської Рисувальної школи, відомої також як «школа Мурашка».
  • 1946 — Олександр Шумський, український радянський діяч часів українізації, убитий агентами НКВС.

???????