Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!"

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 19 вересня, понеділок

це 262 день року;
в Україні 208-й день війни;
до Нового року залишилось 103 дня

Своє День народження святкують:--------

Сьогодні відзначають:

•  День народження смайлика. (1982)
  • Організація об'єднаних націй Міжнародний день наслідування піратів

Релігійне свято

•   Чудо Архистратига Михаїла в Хонах

Іменини: Архип, Давид, Кирик, Кирило, Макар, Михайло

Народні прикмети та традиції

•  Вранці на деревах видно іній - багато снігу буде взимку.
  • 19 вересня тепло - осінь буде довгою.
  • Після свята завжди очікували перші заморозки.
  • На верхівці берези ще зелене листя - зима буде ранньою.
  • Ввечері хмари синього кольору - чекайте на зміни у погоді.

Щоне можна робити 19 вересня

• Не лайтеся, не сваріться, не лихословте і не ображайте інших.
  • Не можна працювати фізично, особливо в городі.
  • Не варто займатися рукоділлям.
  • Не рекомендовано зловживати алкогольними напоями.
  • Забороняється брехати, тому що інакше біди не уникнути.

Знаменні події, що стосуються України та її громадян, цього дня:

• 1673 — почалось селянське повстання на Слобожанщині
  • 1676 — розпочався штурм московськими військами гетьманської столиці Чигирин
  • 1891 — до Канади (Монреаль) прибули перші українські поселенці
  • 1919 — у Києві денікінцями було розгромлено одну із найстаріших та найбільших україномовних книгарень (по вулиці Безаківській). В акті спалених книжок — 40 543 примірники, всі україномовні.
  • 1920 — до Дубна й Луцька вступили частини 3-ї польської армії, до Тернополя — одночасно частини 6-ї польської армії та Дієвої Армії УНР.
  • 1941 — німецькі війська увійшли до Києва, залишеного червоноармійськими військами. До німецького полону в цій операції потрапили 665 тис. осіб (дані Курта фон Тіппельскірка, німецького воєнного історика, під час війни бойовий генерал Вермахту)
  • 1991 — у Києві відновлена діяльність Києво-Могилянської академії

Відомі люди українського походження, що народились в цей день:

• 1782 — Яким Нахімов, харківський поет-сатирик.
  • 1858 — Адріан Кащенко, український письменник
  • 1942 — Євген Станкович, український композитор, голова Національної спілки композиторів України (з 2005 р.)
  • 1948 — Михайло Тімофті режисер, актор, музикант
  • 1959 — Віктор Андрієнко, український актор кіно й телебачення, комік
  • 1960 — Оксана Забужко, провідна українська письменниця, поетеса, есеїстка і публічна інтелектуалка.
  • 1962 — Олександр Музичко, український націоналіст, військовик, учасник організацій СНУМ, УНА, УНСО. Координатор Правого сектору у Західній Україні.
  • 1977 — Валерій Гончаров, український гімнаст, олімпійський чемпіон (2004) і срібний призер (2000) Олімпійських ігор
  • 1990 — Юлія Джима, українська біатлоністка, чемпіонка Олімпійських ігор.

Відомі люди українського походження, що померли в цей день:

• 1903 — Сидір Воробкевич, український письменник, композитор, православний священик
  • 1931 — Світославський Сергій Іванович, український маляр-пейзажист і карикатурист.
  • 1953 — Климент Квітка, український музикознавець та фольклорист, чоловік Лариси Косач (Лесі Українки)
  • 1969 — Зінаїда Серебрякова, видатна українська і французька художниця з родини Бенуа-Лансере.