Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!"

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 20 вересня, вівторок

це 263 день року;
в Україні 209-й день війни;
до Нового року залишилось 102 дня

Своє День народження святкують:

• Оксана Будцева, вчитель початкових класів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» с. Льотниче
  • Оксана Михайлова, практичний психолог НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок» с. Льотниче

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

•  Всесвітній день захисту дітей в Тюрінгії, Німеччина (є офіційним святом з 2019)
  • День Конституції в Непалі
  • День митника в Білорусі
  • День нафтовиків в Азербайджані
  • День підприємця в Киргизії
  • День принца в Нідерландах або День бюджету (Дата на 2022 рік. Відзначається в третій вівторок вересня)
  • День рекрутера
  • День свободи вираження думок в Венесуелі, Перу та Уругваї
  • Загальний день захисту дітей в Німеччині
  • Національний день гьодза або День японських смажених пельменів в Великобританії
  • Національний день кави в Монголії
  • Національний день молоді в Таїланді
  • Національний день охорони каналів в Таїланді
  • Національний день піци з пепероні в США
  • Національний день ромового пуншу в США
  • Національний день сиру Кесо Бланко в США
  • Осінній День «Полюби свою домашню тварину» (відзначають двічі - в лютому і вересні)

Релігійне свято

• вшановують пам'ять святого праведника і мученика Созонта, а в народі свято відоме як Луків день

Іменини: Андрій, Євген, Олександр, Василій

Народні прикмети та традиції

•  Чорні хмари – до дощу.
  • Білі хмари – до негоди.
  • Журавлі високо і повільно летять – до холодної та дощової осені.
  • Якщо на хвойних деревах шишки низько ростуть, то скоро вдарять морози. Якщо вони ростуть високо, то зима буде пізньою.
  • Якщо шишки закриваються і стають щільними, то наближається негода.
  • Щоб бути здоровим і сильним, в цей день потрібно обов'язково з'їсти цибулю.
  • Якщо ввечері в будинок останнім увійде чоловік, то весь рік всі в сім'ї не хворітимуть.

Щоне можна робити 20 вересня

• Давати чи позичати гроші та хліб в Луків день – до неприємностей.
  • Дівчаткам не можна 20 вересня дарувати ляльок, інакше в заміжжі вони будуть безплідними.
  • Не варто в цей день йти свататися, бо результат справи буде невдалим.

Знаменні події, що стосуються України та її громадян, цього дня:

• 1246 — В Орді за відмову поклонятися ідолам вбитий Великий князь київський Михайло Всеволодович.
  • 1919 — Нестор Махно і уряд УНР уклали угоду про спільну боротьбу проти Денікіна.
  • 1920 — у Збараж та Вишневець вступили частини 6-ї польської армії. До Лянцкоруна, Скалата і Сатаніва вступили частини Дієвої Армії УНР.
  • 1970 — станція «Луна-16» здійснила перше буріння ґрунту на Місяці.
  • 1991 — створено Службу національної безпеки України (нині — СБУ).
  • 2008 — відкриття першого в Україні IMAX кінотеатру.

Відомі люди українського походження, що народились в цей день:

• 1744 — Джакомо Кваренгі, італійський архітектор. За угодою працював в Петербурзі, Москві, також в Україні.
  • 1809 — Нестор Кукольник, письменник українського русинського походження, драматург, поет, літературний критик, композитор, видавець, громадський діяч. Син вченого і педагога Василя Кукольника, брат Платона та Павла Кукольників.
  • 1893 — Сергій Єфремов, український військовий діяч, головнокомандувач національної оборони Карпатської України, підполковник Армії УНР (генерал-хорунжий в еміграції).
  • 1929 — Іван Світличний, український літературознавець, мовознавець, літературний критик, поет, перекладач, правозахисник, репресований, член Міжнародного ПЕН-клубу.
  • 1957 — Володимир Ткаченко, український радянський баскетболіст, дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор.
  • 1977 — Валерій Перешкура, український гімнаст, срібний призер Олімпійських ігор (2000)
  • 1982 — Інна Осипенко-Радомська, українська веслувальниця на байдарках, олімпійська чемпіонка, чотириразова призерка Олімпійських ігор.
  • 1983 — Юлія Батенкова-Бауман, українська біатлоністка, лижниця, призер Паралімпійських ігор.

Відомі люди українського походження, що померли в цей день:

• 1871 — Тимко Падура, український поет, композитор та торбаніст.
  • 1960 — Іда Рубінштейн, видатна харків'янка, королева балету і акторка, в 1909—1910 роках виступила у складі антрепризи Сергія Дягилєва, на початку 1911 року створила власну трупу.
  • 1974 — Кость Кисілевський, український мовознавець і педагог, професор Українського вільного університету, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка.
  • 1991 — Зеновій Красівський, український поет, літератор, дисидент.
  • 2006 — Олександр Мовчан, український актор театру і кіно. Заслужений артист України (2002).
  • 2014 — Павло Кльонов, український актор театру, режисер-постановник Народний артист України.
  • 2017 — Олександр Єрмолаєв, український письменник (поет, гуморист, публіцист), журналіст, член Національної спілки письменників України.