Ми бажаєм Вам вдалого дня і хороших новин! Україна переможе!"

(з повагою, Адміністрація Зимнівської сільської ради)

Сьогодні 23 вересня, четверг

• це 266 день року;
  • в Україні 212-й день війни;
  • до Нового року залишилось 99 днів

Своє День народження святкують:

• Юлія Джус  праля  Льотничівського закладу дошкільної освіти «Країна чудес»

Від щирого серця бажаємо щастя, мирного неба, здоров'я та впевненості в майбутньому!

Сьогодні відзначають:

• Міжнародний день мови жестів. (2017)
  • Організація об'єднаних націй Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми.
  • Організація об'єднаних націй День боротьби з незавершеністю дітьми середньої школи. (2008)
  • Організація об'єднаних націй День шашок.
  •  День осіннього рівнодення
  • День м. Полтава
  • День святкування бісексуальності
  • День любовної записки
  • День освітніх технологій

Релігійне свято

• День святих Павла і Петра
  • пам'ять мучениць Минодори, Митродори і Німфодори.

Іменини: Андрій, Василь, Гавриїл, Гліб, Євген, Іван, Касьян, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Татіана.

Народні прикмети та традиції

• Зазвичай саме 23 вересня на Петра Павла прийнято було зривати горобину і вішати кисті над дахами будинків. Слов'яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб.
  • Однак 23 вересня не можна було зривати всю горобину з дерев - залишали також ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас.
  • Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає смачною. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки сприяли тому, щоб горобина набувала так званий зацукрований смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.
  •   Багато горобини в лісі - до похмурої осені і суворої зими. Мало горобини означало, що осінь буде суха, а зима – пізньою.
  • Горобина, яку зібрали в цей день, захищає від застуди і нечистої сили. Крім того, вона лікує головний біль.
  • Гілочка горобини на столі приносить в дім щастя.
  • Ягоди клали під дах будинків для того, щоб чорт не вселився, а ще, щоб в будинку було щастя.
  • Ті, хто 23 вересня вирушає в дорогу, можуть бути спокійні: з ними нічого не трапиться.

Щоне можна робити 23 вересня

• Не можна сваритися, лаятися і кричати;
  • Не можна босоніж ходити по росі;
  • Не можна займатися важкою фізичною працею;
  • Не можна тримати вдома старі і поламані речі;
  • Не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує;
  • Не можна зловживати шкідливою їжею і піддаватися шкідливим звичкам.

Знаменні події, що стосуються України та її громадян, цього дня:

• 1918 — Рада Міністрів Української Держави ухвалила виділення морського міністерства в окреме відомство (поєднання обов'язків військового і морського міністрів в одній особі було тимчасовим заходом)
  • 1919 — на спільному засіданні Директорії та уряду УНР і ЗУНР ухвалено рішення негайно розпочати воєнні дії проти армії Денікіна
  • 1920 — відкрито Вінницьку філію Всенародної бібліотеки України ВУАН (у 1930 р. об'єднано з округовою бібліотекою ім. К. А. Тімірязева)
  • 1939 — Дрогобич передано німецькою армією червоноармійським військам
  • 1944 — згідно з Люблінською угодою почалося переселення етнічних українців з Польської республіки в Українську РСР, а поляків — у зворотному напрямку
  • 1993 — Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про утворення Національної ради з географічних назв»

Відомі люди українського походження, що народились в цей день:

• 1748 — Розумовський Олексій Кирилович, державний діяч, граф. Син українського гетьмана Кирила Розумовського. Батько Антонія Погорільського, дід Олексія Толстого, прадід Софії Перовської.
  • 1872 — Соломія Крушельницька, відома українська оперна співачка, педагог
  • 1899 — Луїза Невельсон, відома американська скульпторка-модерністка, народжена в Україні.
  • 1900 — Володимир Кубійович, український громадсько-політичний діяч, географ, демограф, голова НТШ в Європі, головний редактор «Енциклопедії українознавства» (1965—1984).
  • 1903 — Олександр Івченко, український конструктор авіадвигунів, академік АН УРСР, Герой Соціалістичної Праці
  • 1935 — Маргарита Ніколаєва, українська радянська гімнастка, дворазова олімпійська чемпіонка (пом. 1993)
  • 1939 — В'ячеслав Малець, український дитячий письменник («Голубий автобус», «Білина першого снігу», «Осінні хурделиці», та інш.)
  • 1968 — Чанґо Спасюк, аргентинський музикант чамаме і акордеоніст українського походження.
  • 1976 — брати Валерій і Володимир Сидоренки, українські боксери, учасники Олімпійських ігор (Володимир — бронзовий призер)
  • 1992 — Оксана Гаджій, українська поетеса

Відомі люди українського походження, що померли в цей день:

•  2001 — Тетяна Антонович, український лікар, громадський діяч, доктор медичних наук (1941)