Зазнаєте домашнього насильства? Отримайте допомогу!
Дата: 02.06.2022 11:06
Кількість переглядів: 1282
Домашнє насильство - це:
- Побої, стусани, штовхання;
- Примушування до небажаних статевих стосунків;
- Перешкоджання вільному пересуванню;
- Пошкодження майна, позбавлення житла;
- Погрози, переслідування, залякування;
- Вилучення коштів, шантаж грішми чи іншим майновим питанням;
- Постійна критика та контроль, насмішка та приниження;
- Обмеження контактів з близькими та друзями
Зазнаєте домашнього насильства? Отримайте допомогу!
- Викличте поліцію за номером 102 або зверніться до місцевого відділу, напишіть заяву. Якщо є загроза життю та здоров’ю, правоохоронці винесуть терміновий заборонний припис кривднику (до 10 діб) - зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. У випадку сексуального чи фізичного насильства слідчий Вас направить на судово-медичну експертизу.
- Зверніться до медичного закладу. Отримайте медичну допомогу та виписку з описом травм, пошкоджень чи інших ознак злочину, якщо було фізичне чи сексуальне насильство. В подальшому вона може знадобитись для захисту Ваших прав.
- Зверніться до відповідальної/уповноваженої особи відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Зимнівської сільської ради (село Льотниче, вулиця Перемоги, 38). Тут приймуть заяву та залучать необхідні установи для надання допомоги.
- Зверніться до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир-Волинського району. Фахівці нададуть необхідні консультації та соціальні послуги.
- Зверніться у службу у справах дітей, якщо Ваші діти - неповнолітні. Діти потребують допомоги, якщо вони зазнають домашнього насильства або є його свідками.
- Зверніться до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Фахівці нададуть психологічну допомогу та відповідні інформаційні консультації.
- Пам’ятайте, Ви маєте право на безпечне місце перебування. Отримайте направлення у відповідальної/уповноваженої особи до притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, де Ви зможете безпечно та безкоштовно перебувати з дітьми до трьох місяців.
- Пам’ятайте Ви маєте право на безоплатну правову допомогу. Отримайте направлення у відповідальної/уповноваженої особи, з надання безоплатної правової допомоги та отримайте правову консультацію. Вам допоможуть скласти заяву, скаргу, інший документ правового характеру. Здійснять представництво Ваших інтересів у суді.
Знайте, що домашнє насильство – це злочин. За нього передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
Якщо загроза зберігається, Ви можете звернутися до суду для винесення обмежувального припису кривднику.
Номери телефонів на які можна звертатись у випадках вчинення домашнього насильства:
- ГО «Ла Страда-Україна» Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та генденро-зумовленого насильства: 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного)
- Національна дитяча «гаряча лінія»: 0 (800) 500 225 або 116 111 (з мобільного)
- МСПУ Колл-центр: 15-47
- Безоплатна правова допомога: 0 (800) 213 103
- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в Зимнівській сільській раді: (093) 632 86 40
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)