Захід з представниками Національної поліції України у Волинській області та Державної прикордонної служби

02 лютого 2023 року у Володимир-Волинській філії Волинського обласного центру зайнятості  відбувся  захід   з представниками Національної  поліції України у  Волинській області та Державної прикордонної  служби . Старший інспектор Мирослава  Барило та інспектор Катерина Зраітель надали інформацію про набір на службу у підрозділі особливого призначення Національної поліції України. Ознайомили  з умовами прийому на роботу вимогами та державними гарантіями поліцейських. Перший заступник начальника відділу прикордонної служби”Амбуків” майор Тарас Сервило ознайомив присутніх з умовами прийому на службу в 15-й мобільний прикордонний загін “Сталевий кордон.” За більш детальною інформацією звертатись за адресою : м.Володимир вулиуя Устилузька,17 перший поверх ЦНАПУ.

Майстер клас по виготовленню окопних свічок

У Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся майстер клас по виготовленню окопних свічок. Участь у ньому взяли зареєстровані безробітні. Під час заходу учасники освоювали тонкощі виготовлення свічок , які можуть використовуватися в польових умовах для обігріву та розігрівання їжі. Порожня бляшанка, гофрований картон з використаних коробок , парафін або віск , і маленький осередок тепла готовий.

Триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, сформувати активну громадянську позицію громадян для його попередження та протидії і сприяти формуванню простору, вільного від насильства фахівці Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості спільно з представником Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели інформаційну кампанію на площі нашого міста. Організатори акції вкотре нагадали людям про болісну проблему і закликали усіх долучитись до боротьби з насильством. Мешканці міста отримали дієві поради як реагувати на прояви насильницьких дій , дізнались про  правові механізми  попередження та протидії насильству.

засідання « Круглого столу» на тему : « Нові підходи у наданні послуг роботодавцям»

10.11.2022 року у приміщенні Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості відбулось засідання « Круглого столу» на тему : « Нові підходи у наданні послуг роботодавцям». Захід розпочала директор Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості Наталія Уколова, яка зазначила, що уряд вже запустив низку програм для підвищення рівня зайнятості і створення нових робочих місць, які вже успішно діють. Це програми релокації, надання грантів на започаткування чи розвиток бізнесу, компенсації роботодавцям за працевлаштування та оплату праці внутрішніх переселенців  та запропонувала присутнім провести захід у формі «питання-відповідь».  Провідним юрисконсультом Окcаною Закревською були надані роз’яснення нещодавно прийнятого закону від 21.09.2022 року №2622-IX, які стимулюватимуть активність роботодавців. Змінами законодавства запроваджено нові активні програми зайнятості, які передбачають надання компенсації роботодавцям за працевлаштування деяких категорій людей, що можуть мати труднощі під час пошуку роботи. Зокрема молоді, учасників бойових дій, які шукатимуть роботу після закінчення війни, одиноких батьків, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, людей передпенсійного віку. На засіданні також було розглянуто питання щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують заробітну плату у «конверті», таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку, хоча від цього можуть страждати обидві сторони трудових відносин. Безперечне виконання норм законодавства в цьому напрямку  задовольнить потреби працівників та роботодавців. Учасники заходу отримали відповіді на питання , що їх цікавили та обмінялись досвідом.

Зустріч з студентами

В рамках співпраці з Центром професійного зростання «Перспектива» Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу провідний  фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних   Володимир-Волинської  міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості Марія Кротюк  зустрілася із студентами групи «Початкове навчання». Вона ознайомила учасників заходу  із ситуацією на ринку праці та перспективами його розвитку, також   поінформувала про послуги служби зайнятості, в тому числі для студентської молоді.   Майбутні фахівці отримали поради щодо використання джерел вакансій, проходження співбесіди з роботодавцями, складання резюме, ознайомились  також з базою даних про потенційних роботодавців.   Студенти  зробили висновок -  готуватись до пошуку першого робочого  місця потрібно ще до отримання диплому, адже знайти омріяну роботу не так і легко. А допоможе їм у цих пошуках служба зайнятості.  

ЗАХІД ВПУ В ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ КАР’ЄРНОГО ЗРОСТАННЯ «ПРОФІ»

В рамках діяльності Центру кар’єрного зростання «Профі»  Володимир-Волинського центру професійної освіти відбулася зустріч із учнями групи «Електрогазозварник». Під час спілкування учасники  ознайомилися з особливостями ринку праці та перспективами адаптації на ньому молодого фахівця. Розглянули найважливіші для успішного працевлаштування  уміння: використання  джерел інформації про вакансії , складання резюме, підготовка до співбесіди, адаптація на робочому місці.   Окрему увагу приділили використанню інноваційних технологій в пошуку роботи. Студентам  презентували сайт  Державної служби зайнятості та його можливості , зокрема послуги платформи з  профорієнтації  з метою  створення особистого профілю для побудови стратегії успішної професійної самореалізації. Учасникам надали рекомендації щодо створення ефективного резюме за допомогою інтернет  ресурсів та поради щодо його використання для успішного працевлаштування. Також розглянули використання соціальних мереж як інструменту  з пошуку роботи та зупинились на понятті медіа грамотності. У невимушеній атмосфері швидко сплинув час, відведений на захід. Його учасники отримали  не тільки позитивні емоції, але і навики для вдалої побудови професійної кар’єри.

Живи та працюй в Україні

Про те, як не потрапити  на гачок непорядних роботодавців, як розпізнати примусову працю, які переваги офіційного працевлаштування говорили  сьогодні у Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості під час семінару для внутрішньо переміщених осіб. Захід відбувся за участі  головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області Тетяни Мельникової. Присутні дізнались про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та контракту, ризики та відповідальність працівників та роботодавців під час укладання договорів при працевлаштуванні, соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному працевлаштуванні. Обговорили ознаки примусової праці, як її розпізнати та уникнути. Тетяна Валеріївна надала вичерпні відповіді на запитання про останні зміни норм трудового законодавства під час воєнного стану, а також залишила контакти Управління та запропонувала у разі потреби свою професійну допомогу.