Сільська рада попереджає!

З початком польових робіт, з метою забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства, попереджаємо про необхідність забезпечити недопущення розміщення та зберігання тари і упаковки від пестицидів та агрохімікатів на відкритих грунтах. Такий спосіб зберігання пестицидів, агрохімікатів та використаної упаковки є незаконним та небезпечним, що в свою чергу може призвести до забруднення земельних ресурсів.

Зимнівська сільська закликає не здійснювати заготівлю деревини в захисних лісонасадженнях залізниці

Регіональна філія «Львівська залізниця» повідомляє про випадки самовільної заготівлі деревини місцевими підрозділами територіальної оборони, які не належать до територіальної оборони ЗСУ для здійснення будівництва блокпостів, в захисних лісонасадженнях залізниці, без будь-якого погодження з АТ «Укрзалізниця».

Заборона спалювати суху траву

Зимнівська сільська рада закликає громадян не спалювати суху траву, бадилля та сміття та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

За спалювання сухої трави загрожує кримінальна відповідальність!

Самовільне спалювання сухої трави наносить шкоду не тільки  рослинному та тваринному світу, а також навколишньому середовищу, забруднюючи атмосферу. Тож за недотримання вимог законодавства недобросовісним особам загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Випалювання сухої рослинності,опалого листя та інших рештків у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно зі ст.77-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу:   -на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.);                                                                                                                 - на посадових осіб − від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:                                                                       - на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 до 680 грн.);                                                                                                          - на посадових осіб − від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190 до 1700 грн). Крім того, згідно зі ст. 245 ККУ «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність. Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом − караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн) або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий термін.                                                                                       Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, − караються позбавленням волі на термін від п'яти до десяти років.Згідно ст. 52 КУпАП «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» передбачає адміністративну відповідальність осіб (керівників підприємств, господарств), які допускають спалювання сухої рослинності на своїй території. Тому Зимнівська сільська рада  закликає жителів громади відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Кожен такий підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Про заборону спалювання сухої трави

Зимнівська сільська рада закликає громадян не спалювати суху траву, бадилля та сміття та не провокувати пожежі у природних екосистемах!