Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
При Комунальному некомерційному підприємстві «Центр надання соціальних послуг Володимирського району» утворено спеціалізовану службу підтримки осіб, (далі - притулок), які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - постраждалі особи).
Основними завданнями притулку є:
забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб;
надання постраждалим особам за місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища.
Надання послуг у притулку постраждалим особам здійснюється на безоплатній основі в обсязі, визначеному державними стандартами надання соціальних послуг, затвердженими Міністерством соціальної політики України.
Право на влаштування до притулку має:
повнолітня постраждала особа, направлена органом місцевого самоврядування або суб’єктом згідно Меморандумів про надання послуг по перебуванню у притулку, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;
дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.
Притулок протягом однієї доби інформує службу у справах дітей та відповідний підрозділ органу Національної поліції у разі направлення до нього матері/батька або особи, яка їх замінює, з дитиною.
До притулку не влаштовуються постраждалі особи:
у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
з ознаками гострих інфекційних та венеричних захворювань;
у разі наявності в них психічних захворювань у гострій стадії, хронічних психічних захворювань у стадії загострення, пограничних станів, що супроводжуються розладами поведінки, шкідливими для хворого та інших осіб;
з інфекційними захворюваннями шкіри та волосся, хворі на туберкульоз;
за інших обставин, що свідчать про безпосередню небезпеку постраждалої особи або для інших осіб.
Зазначені постраждалі особи підлягають невідкладному направленню до закладів охорони здоров’я з одночасним повідомленням відповідно до законодавства про факт вчинення щодо них насильства.
Перебування у притулку особи, яка вчинила насильство стосовно постраждалих осіб, які перебувають у притулку, забороняється.
Влаштування до притулку здійснюється на підставі направлення, виданого постраждалій особі одним із суб’єктів, зазначених у пункті 5 цієї Пам’ятки, за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України, та особистої заяви постраждалої особи, до якої додається копія документа, що посвідчує особу (за наявності).
Строк перебування постраждалої особи у притулку не може перевищувати трьох місяців.
Підставами для вибуття з притулку є:
виявлення умов, зазначених у пункті 5 цієї Пам’ятки;
відмова від укладення або продовження строку дії договору про надання послуг притулку;
письмова заява постраждалої особи;
розв’язання проблемних питань постраждалої особи, які були підставою для влаштування;
відмова від проходження медичного огляду;
розголошення інформації про притулок (місцезнаходження, персонал, осіб, які в ньому перебувають або залучаються до його роботи);
закінчення строку перебування;
порушення правил внутрішнього розпорядку;
умисне перешкоджання постраждалою особою в отриманні документа, що підтверджує її особу;
смерть постраждалої особи.
Притулок розміщується з дотриманням принципу конфіденційності, без розголошення інформації про місцезнаходження.
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +380 (068)0972564