Що нового відбулось у Володимир-Волинському центрі зайнятості

 

Сімейний патронат

У Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся  захід , в якому взяли участь представники   центру соціальних служб Володимирської міської ради Олена Грабчук та Юлія Мисіна.   Метою заходу стало надання інформації про аспекти діяльності патронатних сімей, умови роботи, соціальний пакет та заробітну плату патронатного вихователя. Перевага сімейного патронату в тому, що він спрямований на захист дітей. Під час перебування дитини в патронатній сім’ї соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити у батьків здатність виховувати свою дитину не можливо, їй знаходять іншу форму виховання. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримає грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць та соціальну допомогу на кожну дитину у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.  Створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати чиюсь сім’ю, але й вирішити проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою.

семінар з орієнтації на службу в ЗСУ

У Володимир – Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в ЗСУ. Старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування   Володимир-Волинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Оксана Волкова закликала  учасників заходу у лавах Збройних Сил України приєднатись до протистояння  агресії ворога. Вона ознайомила присутніх з вимогами до воїнів та умовами , які гарантує держава. Також приділила увагу питанню обов’язків та відповідальності  громадян відповідно Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Участь у заході  взяли безробітні чоловіки призовного віку.

семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції»

12 жовтня  у Володимир-Волинській міськрайонній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся  семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» в рамках реалізації проєкту «Комплексний підхід до вирішення проблеми торгівлі людьми, трудової експлуатації та гендерно зумовленого насильства у Волинській області у воєнний час (реінтеграція, превенція та просвітництво)». Проєкт спрямований на забезпечення захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, трудової експлуатації, гендерно зумовленого насильства, осіб, які постраждали від збройного конфлікту.   В  заході взяла участь  тренер  ГО «Волинські перспективи» Наталія  Заікіна, яка розповіла учасникам, що торгівля людьми – серйозне порушення прав людини, ознайомила їх з різними видами та формами експлуатації людей.   Крім того, пані Наталія звернула увагу присутніх на основних засадах правової захищеності, надала поради про те, як захистити себе, збираючись за кордон та повідомила номери телефонів гарячих ліній, на які можна телефонувати у разі потреби. 

Зустріч з педагогами – організаторами  та психологами шкіл міста

В рамках співпраці з комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради  відбулася зустріч з педагогами – організаторами  та психологами шкіл міста, присвячена питанням профорієнтації учнівської молоді. Фахівець відділу активної підтримки безробітних Володимир-Волинської  міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості Тихнюк Оксана ознайомила працівників освіти  із сучасними підходами до вибору професії та планування професійної кар’єри  протягом життя, комплексом соціальних послуг у сфері профорієнтації, які надає Державна служба зайнятості.  Присутні  отримали інформацію  про  основи вибору професії, найбільш  важливі моменти професійного самовизначення , стан ринку праці та перспективи  його розвитку , рейтинги найбільш затребуваних професій. Обговорили важливість  впливу  педагога на  професійне самовизначення учнів, адже переважна більшість з них враховує думку старшого покоління. Розглянули також можливості електронних сервісів Державної служби зайнятості , що пропонують   скористатись  послугами  з профорієнтації у дистанційному форматі.  Отримані поради  допоможуть педагогам надати школярам суттєву  допомогу у здійсненні вдалого професійного вибору.  

Мрія, війна, реальність.

«Усе моє життя пройшло у мальовничому містечку на Донеччині Слов’янську. Тут я народилась, пішла в садочок, а потім до школи. Після закінчення школи були мрії про вступ до вишу. Та вже 24 лютого в мої мрії ввірвалась нова реальність. Спати та прокидатись від лунання сирен; обстріли, вибухи». Це спогади Єлизавети Безсмертної, яка через жахіття війни змушена була покинути домівку та з сім’єю переїхати  у місто Володимир.

Грантові програми для започаткування бізнесу та розвитку підприємництва

Сьогодні в приміщенні Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся захід на тему «Грантові програми для започаткування бізнесу та розвитку підприємництва”.

У липні стартувала нова послуга - мікрогранти від урядової програми «єРобота»

Для тих, хто маєте бізнес-ідею та задумується над тим, щоб розпочати власну справу або вже успішно провадить підприємницьку діяльність, ця послуга дає можливість отримати фінансову допомогу  та створити нові робочі місця.

Про зустріч з Людмилою Охріменко

В рамках проєкту #Територія_майстерності у Володимирській публічній бібліотеці відбулася зустріч з #успішним_представноком_професії - письменницею, авторкою романів про війну та волонтеркою Людмилою Охріменко. До заходу долучились  представники Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості.

Пізнаймо світ професій

Світ професій різноманітний, багатогранний і дуже складний. У ньому дуже важко зорієнтуватися без сторонньої допомоги. Як зробити правильний вибір, вибрати оптимально відповідний шлях професійного розвитку, обрати професію, яка не тільки користується популярністю, є затребуваною, а й буде цікавою та приноситиме заробіток?