У Волинській області триває місячник боротьби з туберкульозом

Дата: 17.03.2023 09:29
Кількість переглядів: 342

Ще в 1993 році Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила цю недугу глобальною проблемою. Вже чверть століття фахівці з усього світу намагаються взяти під контроль це захворювання та зупинити його поширення. Не дивлячись на зусилля цифри статистики залишаються трагічними – щорічно туберкульоз забирає життя більше 1 млн. людей на землі. В Україні від цієї хвороби щодня вмирає 11 чоловік.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане паличкою Коха, туберкульозної мікобактерією. Передається воно повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз може вражати кісткову тканину, нирки, головний мозок, але в 90% випадків хвороба завдає удар по легеням. Щорічно виявляється близько 32 тис. нових випадків захворювання.

Проблема туберкульозу – в його прихованому безсимптомному перебізі. Інфекція може повільно розвиватися в організмі і явними ознаками проявитися вже на запущених стадіях. Також прийнято вважати, що туберкульоз – хвороба соціально незахищеного населення. Так, ця категорія дійсно найбільш вразлива, але від недуги не застрахований ніхто. У групі ризику люди похилого віку, діти, вагітні жінки, люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями та ін.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривалий кашель (після 2 тижнів лікування немає результатів)
Біль у грудях
Підвищена пітливість
Постійна субфебрильна температура тіла (близько 37,5 ° C)
Загальна слабкість
Безпричинна втрата ваги
Важке дихання
Домішки крові в мокротинні

Ці ознаки – сигнал організму про необхідність негайно звернутися за допомогою. В першу чергу необхідно пройти рентгенографічне обстеження легенів. Якщо результати викликають у лікаря сумнів, призначається аналіз мокротиння. При позитивних результатах пацієнта направляють до фтизіатра – фахівця, який займається діагностикою та лікуванням хворих на туберкульоз в протитуберкульозних диспансерах.

Завдання місячника боротьби з туберкульозом також нагадати про важливість профілактики цього захворювання. Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть:

вакцинація
регулярне обстеження
повноцінне харчування
зміцнення імунітету
здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

На сучасному етапі туберкульоз не є вироком, як це було раніше. Курс лікування новими препаратами за програмою DOTS, яка діє в нашій країні, допомагає досягти одужання в 90% випадків! Головне – вчасно пройти діагностику і якомога швидше почати лікування.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь