Послуга "Муніципальна няня". Хто може скористатися і як це працює
Повномасштабне вторгнення показало багато потреб людей, які раніше вважалися не надто актуальними. Наприклад, люди, які отримали статус ВПО потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються. Тому в Уряді прийняли важливе рішення, яке стосується послуги “муніципальна няня”.
Суть програми полягає в тому, що родина самостійно обирає няню для дитини, а держава відшкодовує вартість її послуг. Це забезпечує не лише безпеку дітей, а й дає батькам змогу зосередитися на вирішенні важливих питань. Особливо важливою ця послуга є для тимчасово безробітних батьків, які мають можливість шукати нову роботу або проходити перепідготовку.
Постановою Кабінету Міністрів України розширено можливості надання послуги «муніципальна няня» на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.
Відповідно до змін, послугою охопили внутрішньо переміщених людей (незалежно від місця проживання) та сім’ї, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану садочки не працюють. Також збільшили вік дітей до 6 років, яким може надаватись послуга «муніципальної няні».
Послугою «муніципальна няня» можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:
дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків;
дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перенатальні ураження нервивої системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.
Презентація "Муніципальна няня"