Звіт про роботу за 2023 рік
Звіт про роботу територіального центру
по Зимнівській територіальній об’єднаній громаді
Територіальний центр здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг, у приміщенні територіального центру протягом робочого дня та в умовах стаціонарного перебування.
Засновниками територіального центру є Зимнівська, Устилузька, Володимирська територіальні громади. Головним розпорядником коштів визначено Зимнівську ТГ. Між громадами заключено договори про міжбюджетні трансферти та меморандум про співпрацю. На утримання територіального центру територіальними громадами надано субвенцію бюджету Зимнівській ТГ для надання соціальних послуг жителям району.
До складу територіального центру входять наступні структурні підрозділи:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення стаціонарного догляду для постійного проживання;
-відділення соціальної роботи; (при якому утворена Служба з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю);
-притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (мобільна бригада).
Загальна кількість працівників в територіальному центрі складає 47 чол. на 52,25 ставки.
Територіальним центром в 2023 році обслужено – 619 чол., станом на 01.01.2024р. на обслуговуванні перебуває – 546 чол.
Структурними підрозділами територіального центру надано 30805 соціальних послуг (догляд вдома, догляд стаціонарний, інформування, косультування, представництво інтересів, соціальна адаптація, соціальний супровід, соціальна профілактика, натуральна допомога, транспортна).
Відділенням соціальної допомоги вдома за поточний рік виявлено та обслуговано 210 осіб, яким згідно Державного стандарту догляду вдома. Із загальної кількості осіб, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, 209 осіб отримувала соціальні послуги на безоплатній основі,1 особа з установленням диференційованої плати.
193 особи віком 60 та більше років, в т. числі 44 особи мають вік понад 80 років.
Соціальна послуга догляду вдома надавалася особам з ІІІ-ІУ групою рухової активності, та 16 особам з V групою рухової активності
У відділенні соціальної допомоги вдома:
- учасників війни - 9 чол.;
- сімей загиблих та померлих воїнів – 4 чол.;
- осіб з інвалідністю – 55 чол.;
- дітей війни – 42 чол.;
- ветеранів праці- 48 чол.
За зверненнями громадян завідувачкою відділення здійснюється оцінка потреб осіб в соціальному обслуговуванні та надається допомога в оформленні пакету документів для надання соціальної послуги.
Впродовж року:
- по Зимнівській ТГ виявлено та взято на обслуговування згідно рішення відділу соціального захисту населення 15 осіб, 98 справ переглянуті в зв’язку із закінченням терміну дії договору. Знято 11 осіб.
- по Устилузькій ТГ виявлено та взято на обслуговування згідно рішення відділу соціального захисту населення 13 осіб, 84 справи переглянуті в зв’язку із закінченням терміну дії договору. Знято 10 осіб.
Обслуговує отримувачів соціальних послуг, які знаходяться у відділенні соціальної допомоги вдома 11 соціальних робітників Устилузької та 12 соціальних робітників Зимнівської ТГ.
Навантаження на одного соціального робітника 9 чол. Середня заробітна плата соціального робітника за 2023 рік становила 7785,93грн.
Зміст та обсяг соціальної послуги догляду вдома для кожного отримувача соціальної послуги визначаються індивідуально залежно від ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги та зазначаються в індивідуальному плані що є додатком до договору на отримання соціальної послуги догляду вдома.
Згідно графіку роботи здійснювалися виїзди мультидисциплінарної команди у віддалені райони громади. Всього за 12 місяців 2023 року мультидисциплінарною командою здійснено 6 виїздів та надано 49 послуг для 12 громадян.
Завідувачкою відділення соціальної допомоги вдома проведено 16 перевірок роботи та 19 в телефонному режимі з виконання посадових обов’язків соціальними робітниками згідно державного стандарту, з метою посилення контролю за якістю обслуговування підопічних, результати яких розглянуто на виробничих нарадах. Результати перевірок обговорювались на нарадах. Дисциплінарних стягнень не було.
Працівниками терцентру організовано систематичну роз’яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг по правилах експлуатації опалювальних електроприладів та пічного опалення, з метою недопущення загибелі людей а також недопущення і попередження шахрайства та обману серед даної категорії громадян.
Враховуючи роботу із наданням соціальних послуг в найвіддаленіших куточках Зимнівської громади, де немає транспортного сполучення, майже всіх соціальних робітників (11 чол.) забезпечено велосипедами.
У відділенні всі соціальні робітники проходять медичний огляд і мають допуск до роботи.
Відділення соціальної роботи проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Відділення провадить діяльність за принципами гуманізму, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до честі та гідності, толерантності, законності, соціальної справедливості, доступності та відкритості, неупередженості та безпечності, добровільності, індивідуального підходу, комплексності, конфіденційності, максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів, забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.
Фахівець із соціальної роботи відповідно до посадових обов'язків бере участь у виконанні покладених на відділення завдань по Зимнівській та Устилузькій ТГ.
Відповідно до положення про відділення соціальної роботи фахівець проводить наступну роботу: - здійснює соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надає їм соціальні послуги за результатами проведеної оцінки потреб;
- здійснює соціальний супровід прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
- виявляє та облікує сім’ї та особи, які перебувають в складних життєвих обставинах і не можуть подолати їх самостійно;
- інформує населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;
- проводить оцінку потреб сімей та осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, визначає соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечує їх соціально-психологічну підтримку;
- надає соціальні послуги, як за повідомленням установ, організацій та громадян яким стало відомо про виникнення складних життєвих обставин у сім'ях і в окремих осіб, так і за особистим зверненням осіб і сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть подолати їх самостійно;
-проводить соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потраплянню в СЖО осіб/сімей;
- інформаційно-просвітницьку роботу з особами, сім’ями;
-взаємодіють із структурними підрозділами місцевого органу виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Протягом 2023 року відділенням соціальної роботи:
- надано соціальні послуги 16 особам, які знаходяться на обліку в Володимир-Волинському МРВ з питань пробації (7 осіб Зимнівської ТГ та 9 осіб Устилузької ТГ). З даними особами (суб’єктами пробації) проведено профілактичні бесіди, надано соціальні послуги – інформування, консультування;
- складено оцінку потреб та надано послугу інформування 19 внутрішньо переміщеним особам;
- проведено виїзди по місцю проживання до 81 особи/сім'ї, в яких було зареєстровано прояви насильства (43 – Зимнівської ТГ, та 38 – Устилузької ТГ) з метою здійснення надання допомоги в аналізі життєвої ситуації, у відновленні сімейних стосунків, недопущення дискримінації за ознакою статті, запобігання та протидії всім проявам насильства, проведено бесіди з дорослими членами сімей, щодо підвищення їхнього батьківського потенціалу, зосередження на збереженні життя, здоров'я та розвитку власних дітей, гуманного ставлення по відношенню до членів родини.
- проведено соціальний супровід сім'ям, в яких виховуються діти позбавлені батьківського піклування (Устилуг- 2 сім’ї, Зимно - 0)
- проведено соціальний супровід сім'ям, які перебувають в складних життєвих обставинах (Устилуг -4 сім'ї, Зимно-0)
-двом сім'ям (Зимно-1 прийомна сім'я, Устилуг- 1 ДБСТ) продовжено супроводження з минулого року.
- всього в 2023 році на обліку перебувало 24 (Зимно-12, Устилуг-12) сім'ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах, та 191 (Зимно-55, Устилуг-136) сім'я, які відносяться до вразливих категорій.
З 01.03.2023р. відповідно рішення Зимнівської сільської ради при відділенні соціальної роботи утворена служба з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, якою надано 267 транспортних послуг.
Забезпечено продуктовими наборами, гуманітарною допомогою у вигляду одягу бувшого у використанні 235 осіб/сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах на загальн суму 37,9 тис.грн.
В 2023 році працівники терцентру проходили навчання з підвищення кваліфікації.
В 2023 році продовжує функціонувати Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (відкрито 01.05.2022р.) - спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Притулок підпорядковується Зимнівській сільській раді, а з іншими громадами укладено меморандуми про співпрацю.
Основними завданнями притулку є:
забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб;
надання постраждалим особам за місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища.
Зміст та обсяг соціальної послуги для кожної постраждалої особи визначається індивідуально залежно від її потреб і зазначається в договорі про надання соціальної послуги.
Право на влаштування до притулку має:
повнолітня постраждала особа, направлена органом місцевого самоврядування або суб’єктом згідно Меморандумів про надання послуг по перебуванню у притулку, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;
дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.
При притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі утворено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Зимнівської та Устилузької ТГ) в 2023 році здійснено 115 виїздів у 38 населених пункти та проведено соціально-профілактичні бесіди з метою подолання та попередження домашнього насильства з 71 сім'єю. Надано послуги інформування, консультування, налагодження зв'язків з членами родини
Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання розраховане на 30 ліжко-місць та утворене для обслуговування осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ, перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
У відділенні стаціонарного догляду особи, які одержують соціальну послугу стаціонарного догляду, відповідно до встановлених норм, забезпечуються:
жилим приміщенням для проживання (перебування) та усіма житлово-комунальними послугами;
предметами, матеріалами, м’яким і твердим інвентарем (одягом, взуттям, постільною білизною, засобами особистої гігієни, столовим посудом);
раціональним чотириразовим харчуванням, відповідно до натуральних добових норм харчування (за наявності фінансового забезпечення);
лікарськими засобами, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення у порядку, встановленому законодавством.
Протягом 2023 році у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання с. Льотниче обслужено 39 осіб.
На випадок відключення електроенергії у відділенні стаціонарного догляду щоб забезпечити можливості повноцінної роботи, за рахунок коштів спецфонду придбано 2 генератора.
В 2023році перебувало 8 чол. внутрішньо переміщених, з Олександрівської селищної ТГ Краматорського району, Донецької області.
Громадяни одержують необхідні їм соціальні послуги. Усі мешканці забезпечені одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом, раціональним 4-разовим харчуванням, з урахуванням віку і стану здоров'я підопічних, медичним обслуговуванням, комунально-побутовим обслуговуванням (опаленням, освітленням), тепло-водо постачанням.
З нагоди державних та релігійних свят для мешканців відділення стаціонарного догляду готується святкове меню збагачене м’ясними та кондитерськими виробами, свіжими фруктами.
Налагоджено співпрацю з волонтерськими організаціями, громадськими та релігійними організаціями, благодійними фондами, підприємствами та підприємцями в наданні натуральної допомоги.
В 2023 році громадські організації, зокрема: Володимир-Волинська районна організація Товариства Червоного Хреста України надала продуктові набори для ВПО, які проживають в стаціонарному відділенні. ВО Благодійний фонд "Дитяча місія. України", БФ "Божої Матері неустанної помочі", Церква Адвентистів сьомого дня", БФ "Рокада" – (Ірина Корольчук – координатор), Волонтерський центр у Волинській області "Право за людей" – (Павло Ковальчук), БО БФ "Фонд розвитку громади" – (Цицюк І.В.), ВСЗН Зимнівської сільської ради, БФ "За майбутнє" – (Суслова Ірина), Благодійної організації "Благодійний фонд "Волинь-тил", Релігійної громади ХВЄ П "Святої Трійці" м.Нововолинськ, Релігійної громади церкви християн віри євангельської п'ятидесятників – (Лаць П.І.) надавали благодійну пожертву у вигляді одягу та взуття бувшого у використанні, продуктів харчування, медикаментів, дезинфікуючих та гігієнічних засобів.
У грудні 2023 року від БО "Турбота про літніх людей" отримано меблів на суму 24340,00грн. (комод-11шт. шафа-4шт.)
Директор Тетяна ДАЦЮК