Інформація про "гарячі лінії" для постраждалих від домашнього насильства.
Домашнє насильство одна з ключових соціальних проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час, ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання. Щоденно в Україні фіксують близько 348 фактів домашнього насильства. Соціальний тиск настільки сильний, що багато жертв сприймають це насильство як невідворотне явище і просто його замовчують. Їх мовчанка – це сигнал для кривдника, який «легалізує» злочин і вказує на його безкарність. Чомусь інколи нам простіше заплющити очі та зробити вигляд, що нічого не відбувається, що все це нас не стосується і сімейна сварка – це нормально. І що потреба у тому, щоб сховати жінку з дитиною у безпечне місце, надати їм необхідну медичну, психологічну та правову допомогу – це завжди виключення з правил, а не загальна тенденція. Так ми себе заспокоюємо, і коло замикається. Його необхідно розімкнути. Мовчання рівнозначне злочину! Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Сучасність демонструє такі його приклади, як смерть дітей від голоду, їх загибель під час міжнародних конфліктів, вбивство на побутовому ґрунті. Нерідкі і такі форми насильства, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституція, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є найнезахищенішою і найуразливішою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих.
Якщо Ви стали жертвою насильства чи торгівлі людьми, якщо прагнете повернутися до нормальних умов життєдіяльності та потребуєте підтримки зателефонуйте:
до Національної поліції України за номерами телефонів: 102 або 0 800 500 202;
на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами телефонів: 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
на Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами телефонів: 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
на єдиний короткий номер «гарячої лінії» 1547 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, та насильству стосовно дітей.
Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.
За телефонами «гарячої лінії» можна отримати:
- інформацію про організації та установи, до яких потрібно звернутися у конкретній ситуації;
- перелік документів, які необхідно підготувати для звернення;
- інформацію щодо громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства;
- психологічні консультації (поради та підтримка психолога анонімно у телефонному режимі);
- консультації та рекомендації юристів щодо кожної ситуації, поради стосовно складання необхідних документів, тощо.