Інформація про "гарячі лінії" для постраждалих від домашнього насильства.

Дата: 24.01.2021 22:16
Кількість переглядів: 469

Фото без опису

        Домашнє насильство одна з ключових соціальних  проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час, ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання.                                                                      Щоденно в Україні фіксують близько 348 фактів домашнього насильства. Соціальний тиск настільки сильний, що багато жертв сприймають це насильство як невідворотне явище і просто його замовчують. Їх мовчанка – це сигнал для кривдника, який «легалізує» злочин і вказує на його безкарність. Чомусь інколи нам простіше заплющити очі та зробити вигляд, що нічого не відбувається, що все це нас не стосується і сімейна сварка – це нормально. І що потреба у тому, щоб сховати жінку з дитиною у безпечне місце, надати їм необхідну медичну, психологічну та правову допомогу – це завжди виключення з правил, а не загальна тенденція. Так ми себе заспокоюємо, і коло замикається. Його необхідно розімкнути. Мовчання рівнозначне злочину!                                                                                                                                                 Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Сучасність демонструє такі його приклади, як смерть дітей від голоду, їх загибель під час міжнародних конфліктів, вбивство на побутовому ґрунті. Нерідкі і такі форми насильства, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституція, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є найнезахищенішою і найуразливішою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих.                                                                       

 Якщо Ви  стали жертвою насильства чи торгівлі людьми, якщо прагнете повернутися до нормальних умов життєдіяльності та потребуєте підтримки зателефонуйте:

до Національної поліції України за номерами телефонів: 102 або 0 800 500 202;

на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами телефонів:                                116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) або  0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

на Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами телефонів:                                      116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

на єдиний короткий номер «гарячої лінії» 1547 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, та насильству стосовно дітей.

 

 

Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.

 

За телефонами «гарячої лінії» можна отримати:

  • інформацію про організації та установи, до яких потрібно звернутися у конкретній ситуації;
  • перелік документів, які необхідно підготувати для звернення;
  • інформацію щодо громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства;
  • психологічні консультації (поради та підтримка психолога анонімно у телефонному режимі);
  • консультації та рекомендації юристів щодо кожної ситуації, поради стосовно складання необхідних документів, тощо.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь