Я проти насильства.

Дата: 24.02.2021 12:20

З давніх-давен сім’я – це уособлення тепла, любові і затишку, проте, в багатьох українських родинах жорстоке ставлення вважається нормою або ж тим, що просто «треба терпіти». За статистикою, яку оприлюднили під час голосування за Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї, або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків.  Насильство й жорстокість у суспільстві не лише руйнують гармонію і злагоду в ньому, а й виступають однією з передумов злочинності.                                     На жаль,  останнім часом в Україні також спостерігається негативна тенденція зростання випадків насилля та жорсткого  поводження з дітьми з боку  родини.  Все частіше ми дізнаємося про жахливі випадки знущання над дітьми в сім’ях, проявлення над ними насильства та експлуатації. Жорстокість по відношенню до дітей та  зневага їхніми інтересами мають різні форми і прояви, але завжди  призводять до серйозних проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, нерідко несуть  загрозу її життю. Насильство – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини.                                                                                       Безперечно, проблема попередження насильства в сім’ї є надзвичайно складною і об’єднує в собі безліч взаємопов’язаних аспектів – соціальних, юридичних, економічних, медичних, психологічних, політичних. Тому для її подолання необхідно застосовувати в комплексі заходи правового характеру, соціальну допомогу,  превентивні, виховні та просвітницькі потенціали впливу. Усвідомлюючи значимість цієї проблеми, сільська рада  звертається до кожного жителя громади та закликає вас  не бути байдужими до сліз та болю дитини, яка потерпає від насилля у своїй сім`ї.                                                                    Подолати таке явище, як насильство в родині, можливо лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, місцевого самоврядування, громадських організацій, а головне –  кожної небайдужої людини. Кожен з нас має сказати «НІ!» насильству над дітьми у сім`ї. Бо це саме те місце, яке має бути місцем безпеки,  де тебе поважають, де можна нікого не боятися! Пам`ятайте, можливо  ваш дзвінок стане вирішальним у порятунку дитини від домашнього насильства.

Якщо вам стала відома інформація щодо проявів насилля звертайтесь:

-до Національної поліції, за  номером телефону 102, для вжиття спеціальних заходів для припинення насильства;

-до відділу соціального захисту населення, для надання соціальних послуг за адресою:

с.Льотниче, вул.Перемоги,38