Торгівля людьми - проблема сьогодення

Дата: 22.03.2021 14:55
Кількість переглядів: 610

Фото без опису

    У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.                                                                                                                                Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення. Так іноземці, що приїжджають в Україну із країн, де військові конфлікти продовжуються десятиріччями у пошуках безпечного місця проживання можуть постраждати від торгівлі людьми на території України, так само, як і громадяни України, можуть потрапити у схожу ситуацію у власній країні.                                                                                                                                    Проблема торгівлі людьми стала предметом занепокоєння для всього цивілізованого людства. Незважаючи на те що все більше країн об’єднує свої зусилля в боротьбі із цим явищем, сучасне рабство продовжує бути суворою дійсністю наших днів. Хоча сьогодні немає точних підрахунків, з різних джерел випливає, що у світі жертвами торгівлі людьми щорічно стає від двох з половиною до чотирьох мільйонів осіб. За різними підрахунками, щорічний прибуток, отриманий злочинцями від торгівлі людьми, вимірюється мільярдами доларів США. Торгівля людьми являє собою вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи вразливого стану особи.                Основними проблемами запобігання цьому виду злочину й виявлення його є те, що не всі жертви можуть або бажають звернутися за захистом своїх прав. Багато жертв просто не знають, куди звернутися за допомогою. Дуже часто перешкодою слугує й така обставина, що правоохоронні органи зарубіжних держав відмовляються співпрацювати з правоохоронними органами України. Реальні цифри жертв работоргівлі на порядок вищі за ті, що надаються міжнародними організаціями.

    Торгівля людьми – це неприпустиме суспільне явище, якому необхідно рішуче протидіяти.

 Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся:

на Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами телефонів:                                         116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) або                                                   0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь