Державна екологічна інспекція у Волинській області закликає українців приділити особливу увагу поводженню з відходами під час військового стану.

Можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язане долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів!

Першим пріоритетом в системі управління  відходами є запобігання їх утворенню.

Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати об’єми відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.

Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.

Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових відходів. Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.

Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.

З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.

Під час військового стану ці прості правила набувають особливого значення адже розумне поводження з побутовими відходами є свідомим вибором кожного!
   
Головний спеціаліст відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами-державний інспектор з ОНПС Волинської області Ірина Шулячук-Гаврилюк