Комплексна психологічна допомога ветеранам війни

Дата: 14.03.2024 10:25
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

У порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року № 1338 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2023 року № 1270 (далі - Порядок та умови) у 2024 році надаватимуться послуги психологічної допомоги особам - які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Організатором трирівневої системи надання  психологічної допомоги  ветеранам війни та їх сім'ям є Мінветеранів. 

На першому рівні – соціально-психологічна підтримка та соціальні послуги, такі як соціальний супровід та адаптація, які надають соціальні  працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку.

На другому рівні – психологічна допомога, яку можуть надавати психологи, які відповідають визначеним вимогам до фахівця.

Третій рівень – включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких створено відповідні мультидисциплінарні команди.

Психологічна допомога другого та третього рівня надається суб'єктами надання послуг та фахівцями із надання послуг, інформація про яких включена до відповідного Реєстру Мінветеранів.

Суб'єктом надання послуг другого рівня може бути юридична особа, незалежно від форм власності, фізична особа – підприємець, які надають психологічну допомогу.

Суб’єктом надання послуг третього рівня можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи – підприємці, які надають комплексну медико-психологічну допомогу та: 
1) провадять діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики; 
2) мають структурний підрозділ (центр психологічної реабілітації та/або травмотерапії, або відділення медико-психологічної реабілітації тощо), укомплектований працівниками, що виконують роботу на підставі трудового договору (контракту) або за цивільно-правовими договорами, який забезпечує проведення мультидисциплінарною командою стаціонарної та/або амбулаторної, та/або дистанційної психологічної допомоги; 
3) мають щонайменше один кабінет для прийому отримувачів послуг членами мультидисциплінарної команди та обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг. 

До надання психологічної допомоги на другому і третьому рівнях залучаються фахівці, які відповідають таким кваліфікаційним вимогам:
- вища освіта за спеціальністю “Психологія”, “Медична психологія” або “Медицина” (спеціалізація за фахом “Медична психологія”, “Психотерапія”, “Психіатрія”, “Психофізіологія”);
- досвід практичної роботи в закладах охорони здоров’я та/або реабілітаційних закладах не менше одного року та/або досвід практичної роботи за фахом не менше двох років;
- проходження атестації відповідно до законодавства та/або формальне чи неформальне професійне навчання протягом останніх двох років.

Мінветеранів у межах відповідних бюджетних асигнувань укладає із суб'єктами надання послуг, включеними до Реєстру, договори про відшкодування вартості послуг із урахуванням рівнів надання психологічної допомоги відповідно до Порядку та умов.

 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь