Компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування ВПО

Дата: 11.07.2024 08:21

Фото без описуУ разі працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази, роботодавцю надається компенсація витрат на оплату праці тривалістю не більше шести календарних місяців.

Хто може звернутися ? Юридична особа, фізична особа – підприємець.

Умови і випадки надання:

- працевлаштування зареєстрованих безробітних ВПО на умовах строкових трудових договорів;

- збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази;

- компенсація виплачується не більше двократного розміру мінімальної заробітної плати;

- компенсацію включає: основну та додаткову заробітні плати, суму сплаченого єдиного внеску;

- компенсація за працевлаштовану особу може бути виплачена лише одноразово.

Підстави для відмови у наданні послуги. Компенсація витрат не здійснюється у разі, коли роботодавець:

- має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

- визнаний в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

У разі працевлаштування особи, за яку така компенсація вже була виплачена, компенсація не здійснюється.

Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних, в тому числі отриманих від ДПС та ПФУ. Повідомлення про прийняте рішення щодо надання або відмови у наданні компенсації письмово надсилається роботодавцю протягом 5 робочих днів.

Детальніше ознайомитися із порядком надання компенсації можна за наступним посиланням – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/696-2015-%D0%BF#Text.

Фахівці Володимир-Волинської філії Волинського ОЦЗ надають інформаційні та консультаційні послуги з даного питання за адресою: вул. Коперніка, 5, м. Володимир, Волинська область, 44701 або за номером телефону – (044) 244 94 71.