Візьміть до уваги!

12 Грудня, 2024 р., 12:06
Порядок оформлення виплат сім’ям зниклих безвісти, полонених та загиблих військовослужбовців Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюється від дня зникнення безвісти або захоплення в полон військовослужбовця членам його сім’ї за їх заявою. Виплата здійснюється таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей. Заява подається  на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації). До заяви додаються: - копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування); - довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті); - копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності); - копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності); - копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від  прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, - копія сторінки паспорта з такою відміткою). Командир військової частини розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляє заявнику в письмовій формі. У разі, якщо подано не в повному обсязі документи, заявника письмово повідомлять про відмову у виплаті грошового забезпечення. Ця відмова не позбавляє права звернутися повторно, усунувши причини відмови. Нормативно-правова база: - Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», - Постанова КМУ від 30.11.2016 р. № 884 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх“, - Постанова КМУ від 28.02.2022 р. № 168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану“.
12 Грудня, 2024 р., 12:01
Що робити, якщо пропущені строки для прийняття спадщини? Прийняття спадщини в Україні регулюється Цивільним кодексом України (далі – Кодекс). Зокрема, для прийняття спадщини статтею 1270 Кодексу встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (тобто з дня смерті спадкодавця). Протягом цього строку спадкоємець має звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо цього не зроблено, спадкоємець вважається таким, що не прийняв спадщину. Винятки: - Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Кодексу, він не заявив про відмову від неї. - Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину. На жаль, пропуск строків для прийняття спадщини – досить поширена ситуація. Це може статися через різні обставини: ▪️ перебування спадкоємця на лікуванні з приводу тимчасової непрацездатності; ▪️ перебування спадкоємця у відрядженні; ▪️ приховування факту відкриття спадщини іншими спадкоємцями; ▪️обставини військового часу, які не дозволили спадкоємцю здійснити своє право тощо. Як діяти, якщо строк для прийняття спадщини пропущений? 1. Звернутися до нотаріуса. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. 2. Звернутися до суду. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Як уникнути проблем, пов’язаних з пропущенням строку на прийняття спадщини? Завжди інформуйте нотаріуса про смерть близької людини. Нотаріус зобов’язаний сприяти громадянам у здійсненні їх прав та захисті законних інтересів, роз’яснювати права і обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій для того, щоб юридична необізнаність не могла бути використана їм на шкоду.
25 Листопада, 2024 р., 11:59
Повідомляємо про планові перерви в електропостачанні на території нашої ОТГ із зазначенням дати і часу початку перерви, її орієнтовної тривалості та переліком населених пунктів та вулиць, які будуть відключені:
14 Листопада, 2024 р., 10:47
Повідомляємо про планові перерви в електропостачанні на території нашої ОТГ із зазначенням дати і часу початку перерви, її орієнтовної тривалості та переліком населених пунктів та вулиць, які будуть відключені:
24 Жовтня, 2024 р., 10:58
Головне управління ДПС у Волинській області нагадує, що 01.01.2021 р. Державною податковою службою запроваджено функціонування єдиного рахунка.
21 Жовтня, 2024 р., 15:05
Увага! Захистіть свій Telegram від зломів! Шановні мешканці, останнім часом почастішали випадки зломів акаунтів у Telegram. Хакери отримують доступ до особистих даних і можуть використовувати ваш акаунт для шахрайства або поширення шкідливої інформації. Ось кілька порад, як захистити свій акаунт: Увімкніть двоетапну автентифікацію: Цей додатковий рівень безпеки не дозволить хакерам увійти в акаунт навіть якщо вони отримають код підтвердження. У налаштуваннях Telegram перейдіть до «Конфіденційність і безпека» → «Двоетапна автентифікація» та встановіть пароль. Не надавайте нікому свій код підтвердження: Telegram ніколи не просить код підтвердження через повідомлення або дзвінки. Якщо ви отримали такий запит – це шахраї! Перевірте активні сесії: Ви можете бачити, на яких пристроях використовується ваш акаунт. Перейдіть до «Налаштування» → «Пристрої» та заверште всі підозрілі сесії. Використовуйте надійний пароль: Якщо ваш пароль простий, змініть його на складніший, який включає цифри, символи та великі літери. Будьте уважні до підозрілих повідомлень: Не відкривайте підозрілі посилання або файли від невідомих контактів. Безпека вашого акаунта – у ваших руках. Зробіть ці прості кроки та захистіть свої особисті дані! #Безпека #Telegram #Захист #Кібербезпека
10 Жовтня, 2024 р., 11:09
Запрошуємо вас взяти участь в опитуванні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яке проводиться серед громадян-споживачів послуги централізованого водопостачання.
09 Жовтня, 2024 р., 11:31
ПРО НОВУ ПОЛІТИЧНУ ЕЛІТУ
23 Вересня, 2024 р., 09:24
Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляє, що ПРАТ «Гнідавський цукровий завод» реалізовує жом для агровиробників усіх форм власності. Жом можна отримати на ПРАТ «Гнідавський цукровий завод». До кінця місяця жом буде реалізовуватись в повному обсязі, в подальшому кількість жому для реалізації буде обмежена.
15 Серпня, 2024 р., 15:44

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь