Про дотримання вимог Правил охорони електричних мереж фізичними та юридичними особами Зимнівської сільської ради

Дата: 19.06.2018 11:13
Кількість переглядів: 1953

У березні-квітні при проведенні весняно-польових робіт спостерігається масове спалювання очерету, сухої трави, в тому числі на необроблених полях. Особливий пожежнонебезпечний період настає у липні-серпні при дозріванні зернових культур. Виникнення та розповсюдження низових пожеж у охоронних зонах повітряних ліній електропередач (далі ЛЕП) може призвести до її вимкнення через іонізоване повітря продуктами горіння.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на території Волинської області у минулі роки зафіксовано випадки крадіжок металевих кутників з металевих опор магістральних ліній, що призводить до послаблення конструкцій металевої опори та може призвести до падіння опори та аварійного відключення повітряних ліній електропередач. Наголошуємо на недопустимість прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередач пунктами прийому металобрухту.

В результаті виконаних обходів ЛЕП персоналом Волинського РЕЦ виявлено випадки самовільної забудови в охоронній зоні ЛЕП, що суперечить вимогам «Правил охорони електричних мереж».

У відповідності до ст.. 76 Земельного кодексу України землями енергетичної системи визнаються землі надані, зокрема, під об’єкти транспортування електроенергії до користувача. Уздовж повітряних і підземних кабельних ліній електропередач встановлюється охоронні зони.

У відповідності до вимог ст. 21 Закону України від 09.07.2010 року №2480-VI «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі Закон) санітарно-захисна зона об’єктів енергетики встановлюється для захисту населення від шкідливого впливу електричних полів, спричиненою певною їх напругою. Санітарно-захисна зона вздовж повітряних ліній електропередачі залежно від їх напруги встановлюється у вигляді території, межі якої регламентуються по обидва боки ліній на певній відстані від проекції крайніх фазних проводів чи/або кабелів на землю в перпендикулярному до електролінії напрямку.

Згідно ст. 22 Закону охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки ліній від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на певній відстані залежно від напруги ліній електропередачі.

В ст. 32 Закону зазначається, що у межах санітарно-захисних зон електричних мереж забороняється:

 • Розташовувати житлові і громадські будівлі, майданчики для стоянки і зупинки всіх видів транспорту, підприємства, на яких використовуються легкозаймисті рідини і гази, підприємства з обслуговування автомобілів, сховища нафти, нафтопродуктів та інших пожежнонебезпечних речовин;
 • Вирощування сільськогосподарських культур, що потребують ручного обробітку грунту та збирання урожаю.

 

У відповідності до ст. 32 Закону власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об’єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення функціонування об’єктів електричниї мереж.

Згідно з «Правилами охорони електричних мереж» (далі - Правила), які затверджені Постновою Кабінету ямінінстрів України від 4 березня 1997 р. № 209 електричні мережі підлягають охороні з метою запобігання нещасних випадків від впливу електричного струму. Електричними мережами, які підлягають охороні згідно з правилами, вважаються трансформаторні підстанції, розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередач. Підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать. У Правилах встановлюються охоронні зони електричних мереж:

 • Уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводі і в залежності від класу напруги віддаль від крайнього проводу становить:

25 м – для ЛЕП 220 000 В (220 кВ)

30 м – для ЛЕП 330 000 В (330кВ)

 • По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Згідно ст.. 32 Закону та п. 8 Правил в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв з метою їх захисту населення від не щасних випадків забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, а саме:

 • Перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд,здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та під’єднання до електричних мереж;
 • Накидати на стумопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
 • Будувати житлові, громадські, дачні будівлі та інші споруди;
 • Розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;
 • Складати добрива, корми, дрова, скиртувати солому, та зберігати інші матеріали;
 • Влаштовувати будь-які звалища;
 • Розпалювати вогнища (спалювання сміття, соломи, хмизу та інших матеріалів);
 • Саджати дерева крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох матрів та випадків створення плантацій новорічних ялинок;
 • Розташовувати автозаправні станції або сховища пально-мастильних матеріалів;
 • Влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
 • Запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
 • Відсипати грунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
 • Влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

На території Волинської області наявні ЛЕП 220, 330, кВ по яких відбувається передача електричної енергії від Рівненської атомної електростанції і які входять в єдину енергетичну систему України. Таким чином, аварійне відключення повітряних ліній електропередач може призвести до нещасних випадків із населенням, створення нештатних та аварійних режимів роботи Рівненської атомної електростанції та підстанції 220, 330 кВ Волинського РЕЦ, виходу з ладу дорогого обладнання та апаратури релейного захисту, і як наслідок, соже стати причиною порушення електропостачання Волинської області.

На основі статті 34 Закону, пункту 13 Правил та з метою збереження життя та здоров’я населеннч , запобігання, відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання Волинської області Волинський РЕЦ просять сприяння в інформуванні населення, землекористувачів та суб’єктів господарської діяльності про недопущення порушень вимог законодавчих та нормативних документів, збереженні електричних мереж, запобіганні аваріям.

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь