Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17. N 2189- Vlll "Про житлово- комунальні послуги" пільга надається у грошовій формі.
Розраховані органами соцзахисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ " Ощадбанк" для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика ( безготівкова форма).
Пільговикам,які подали заяву до органу соцзахисту населення на отримання пільги готівкою,виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб
(банк або пошта).
У зв' язку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки,яка надається пільговику.
У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю.Інші пільговики сплачують,як і раніше,частину платежу,а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ " Ощадбанк" ( за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).
Враховуючи,що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше,через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соцзахисту населення за місцем проживання.Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донараховано в наступному місяці.