Інформація для внутрішньо-переміщених осіб.

Дата: 28.10.2021 16:09
Кількість переглядів: 458

Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Фото без опису

 Навіщо потрібна довідка переселенця

По приїзду в нове місце проживання Вам необхідно отримати “Довідку про взяття на облік особи, переміщеного з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції”.
Довідка
переселенця дозволить:
• отримувати щомісячну адресну допомогу;
• переоформити соціальні виплати, пенсію;
• влаштувати дитину в садок/школу;
• отримати доступ до медичного обслуговування і багато іншого.
Підставою для постановки на облік ВПО є проживання на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції.

 Кому і куди звертатися для постановки на облік як ВПО

Особи від 14 років і старше
Для отримання довідки переселенця особам від 14 років і старше необхідно особисто звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання або до уповноваженої особи, що визначена виконавчими органами сільських та селищних рад. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.

Діти до 14 років
Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина.
Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини. Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, установи охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення заяву подає керівник закладу.

Студенти
Студенти, які отримували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право отримати довідку переселенця, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання.

Ув’язнені
Особи, які відбували (відбувають) покарання в місцях позбавлення волі і мали (мають) місце прописки на тимчасово окупованій території або в районі проведення АТО, після звільнення мають право отримати довідку переселенця, якщо не хочуть повертатися до попереднього місця проживання.

Військовослужбовці
Військовослужбовці, які проходили службу та мали зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території або в районі проведення АТО мають право отримати довідку переселенця (крім військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу).

 

 Яка інформація вказується в заяві

Заява про постановку на облік в якості ВПО містить наступну інформацію про заявника:
• прізвище, ім’я та по батькові;
• громадянство;
• дата та місце народження;
• стать;
• відомості про малолітніх, неповнолітніх внутрішньо переміщених осіб, які прибули разом з ним (у разі необхідності);
• відомості про законних представників, які супроводжують малолітню дитину, недієздатних осіб або осіб, дієздатність яких обмежена;
• відомості про зареєстроване і фактичне місце проживання;
• адреса, за якою з особою може здійснюватися офіційне листування або вручатися офіційна кореспонденція, та контактний номер телефону;
• обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
• повідомлення особи про непричетність до скоєння злочинів або співучасті у злочинах;
• відомості про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби;
• відомості про наявність інвалідності та потреби в технічних та інших засобах реабілітації;
• відомості про місце навчання / виховання дитини (найменування закладу);
• відомості про працевлаштування, освіту, спеціалізацію професійної освіти, посаду, професію.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь