Ознайомитись з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій та пройти освітній курс «Безбар’єрна грамотність» який розміщено на сайті «Дія.Цифрова освіта» можна за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy

У межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року № 533 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», 21 грудня 2021 року на порталі «Дія. Цифрова освіта» репрезентовано новий освітній курс «Безбар’єрна грамотність». Мета курсу полягає в ознайомленні слухачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Відповідний онлайн-курс дає відповіді на такі питання: що таке безбар’єрність, що спричинює бар’єри, кого стосується безбар’єрність, чому варто уникати стереотипів та упереджень, чи готові українці долати бар’єри, чому ми, як суспільство потребуємо безбар’єрності, чому безбар’єрність – це спільна справа.