Звіт спостережної комісії.

Дата: 30.12.2021 16:07

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії»  розпорядженням від 11 березня 2019 року № 50 «Про створення спостережної комісії та затвердження її складу» була утворена спостережна комісія при виконавчому комітеті Зимнівської сільської ради. Відповідно до розпорядження від 26.01.2021 року № 17 «Про внесення змін до розпорядження сільського голови від 11.03.2019 року № 50 «Про створення спостережної комісії та затвердження її складу» відбулись зміни. До складу комісії увійшли представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  представники Володимир-Волинського відділу поліції та міськрайонного відділу з питань пробації. Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, серед яких:

– організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбули покарання та повернулись з місць позбавлення волі та осіб звільнених від відбування покарання;

– організації виховної роботи з особами умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

– надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На підставі інформації органів і установ виконання покарань веде облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, організовує громадський контроль за поведінкою таких осіб та проведення виховних заходів за місцем їх роботи (навчання) і проживання протягом невідбутої частини покарання.                                                   Здійснює заходи соціального патронажу щодо осіб, звільнених від відбування покарання та сприяє у соціальній адаптації таким особам.                                                         Інформує громадськість через засоби масової інформації про результати своєї роботи та про стан дотримання прав людини, захист основних свобод і законних інтересів засуджених осіб під час виконання кримінальних покарань.                                                На сьогоднішній день члени комісії мають достатній досвід з питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб.                                                                  У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально–виконавчим кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.  Діяльність спостережної комісії за звітний період проводилася відповідно до Плану роботи комісії. План роботи комісії розроблявся у грудні 2020 року і був затверджений на засіданні спостережної комісії, в цілому за звітний період він був виконаний.                Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання. За звітний період було проведено два засідання  у адміністративному приміщення за адресою: с.Зимне, вул.Миру,2. Випадків зриву засідань комісії не було. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням членів спостережної комісії, оформлені протоколами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 9 до 10 чоловік.                                                                                                                                    В 2021 році на засіданні спостережної комісії було розглянуто два повідомлення про осіб, які відбули покарання та мали намір повернутись з місць позбавлення волі по місцю проживання в населені пункти сільської ради. Відповідно п.8.1 ст.13 Закону України «Про соціальні послуги» надавачі соціальних послуг зобов’язані забезпечувати найкращі інтереси отримувачів соціальних послуг під час надання таких послуг. З метою надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань повідомлення надіслано до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир-Волинського району для подальшої роботи.                                                       За сприяння членів спостережної комісії, для засуджених, які відбули покарання було надано інформаційно-консультативну допомогу, що стосується їх життя у громаді, адже одним із чинників, що може зумовити складні життєві обставини є втрата соціальних зв’язків під час перебування в місцях позбавлення волі. Особи, які повернулись з місць позбавлення волі також мають перешкоди під час працевлаштування, здобуття спеціальності або здобуття чи продовження освіти, відновлення документів та відсутністю житла. Це питання, порядку надання державної соціальної допомоги, порядку обліку внутрішньо переміщених осіб, порядку сплати житлово-комунальних послуг за період тимчасово відсутніх в житлі осіб, порядку відновлення документів, професійної орієнтації засуджених. Труднощі у відновленні соціального статусу призводять до вчинення повторних злочинів.                                                               Протягом року проводилась спільна робота з Володимир-Волинським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Волинській області під час якої було визначено напрямки щодо подальшої співпраці у напрямку пенітенціарної пробації в умовах карантину, здійснення соціально-виховної роботи із умовно-засудженими, допомога у працевлаштуванні, у питаннях належного виховання дітей та попередження вчинення нових злочинів.                                                                                                Основні завдання поставлені спостережною комісією на 2021рік  виконані.               Роботу спостережної комісії вважати задовільною.