1 квітня 2021 року завершується щорічний етап декларування за 2020 рік!

Дата: 22.03.2021 19:21
Кількість переглядів: 504

До уваги депутатів VII скликання (тих, що припинили діяльність) та VIII скликання (депутати діючого скликання) нагадуємо, що залишається 10 днів для подання щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік! 

Кінцевий теримін подання деклрацій - 31 березня березня о 24.00 год.

Наголошуємо, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання документів для отримання електронного цифрового підпису та несвоєчасне подання електронної декларації.

Несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначення в декларації завідомо недостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність згідно ст. 172-6 Кодексу України про адміністративну відповідальність наступає за умисне зазначення недостовірних відомостей в декларації. якщо відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Покарання: від 1 000 до 2 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 42 500 грн.).

Кримінальна відповідальність відповідно до ст.366-2 Кримінального Кодексу України наступає за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, -

Покарання: від 2 500 до 3 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 42 500 грн. до 59500 грн.) або громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Згідно із статтею 51² Закону України «Про запобігання корупції», органи місцевого самоврядування зобов’язані перевіряти факт подання суб’єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Також радим скористатись рекомендаціями щодо роботи з Реєстром та роз’ясненнями щодо заповнення форми е-декларації.

На сайті Національного агентства доступна оновлена інформація, яка допоможе вам у заповненні та поданні декларації.

Матеріали розміщенні за посиланнями::

https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-publikuye-onovleni-roz-yasnennya-u-novomu-formati-shhob-sprostyty-zapovnennya-deklaratsiyi/

https://nazk.gov.ua/uk/novyny/top-5-tehnichnyh-porad-dlya-roboty-z-reyestrom-deklaratsij/

https://nazk.gov.ua/uk/novyny/yaki-onovlennya-z-yavylysya-u-roz-yasnennyah-2021-roku/

https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/Rozyasnennya-1-vid-03.02.2021-1-1.pdf

Більше інформації можна дізнатись на офіційному сайті Національного Агенства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua/uk/.

Додатково повідомляємо, що у рамках роботи оперативного штабу фахівці Національного агентства надаватимуть роз’яснення з питань заповнення розділів електронної декларації, а також з технічних питань, що виникають при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за телефоном (044) 200-06-94. У разі виникнення технічних питань просимо звертатись до технічної підтримки НАЗК на адресу support@nazk.gov.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь