Із 1 квітня 2023 року у Волинській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Волинській області від 20 березня 2023 року № 32-О/Д затверджено строки нерестового періоду, під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Волинської області: 
-    з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах; 
-    з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах; 
-    з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок (непротічні в меженний період ставки, стариці русел, заплави). 

Затверджено основні місця нересту водних біоресурсів на річках Волинської області. На території Володимирського району – це наступні ділянки, на яких повністю заборонено вилов водних біоресурсів:
-    нерестовище «Вережанка» старе русло р. Західний Буг біля с. Литовеж Литовезької територіальної громади; 
-    нерестовище «Старий Буг» старе русло р. Західний Буг біля с. Заставне Литовезької територіальної громади; 
-    заплава р. Луга поблизу с. Щенятин Павлівської територіальної громади; 
-    заплава р. Луга поблизу с. Селець Зимнівської територіальної громади; 
-    заплава р. Луга поблизу с. Замличі Локачинської територіальної громади. 

На інших водних об’єктах (річки та їх кореневі води, озера, водосховища, ставки, штучні водні об’єкти) нерестовищами є мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, за виключенням ділянок в адміністративних межах населених пунктів.

Відповідно до «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700 під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега за межами нерестовищ.