УВАГА!!! Зимнівська сільська рада нагадує!!!

Дата: 28.04.2023 10:07

Згідно з «Правилами охорони електричних мереж», які затверджені Постновою Кабінету Мінінстрів України від 04.03.1997 № 209, електричні мережі підлягають охороні з метою запобігання нещасних випадків від впливу електричного струму. Електричними мережами, які підлягають охороні, вважаються трансформаторні підстанції, розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередач, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать. У Правилах встановлюються охоронні зони електричних мереж:

- уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводі і в залежності від класу напруги віддаль від крайнього проводу становить:
25 м – для ЛЕП 220 000 В (220 кВ)
30 м – для ЛЕП 330 000 В (330кВ)

-по периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Тому з метою збереження життя та здоров’я населення та захисту населення від нещасних випадків нагадуємо про заборону виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, а саме:

-накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;
-будувати житлові, громадські, дачні будівлі та інші споруди;
-розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;
-складати добрива, корми, дрова, скиртувати солому, та зберігати інші матеріали;
-влаштовувати будь-які звалища;
-возпалювати вогнища (спалювання сміття, соломи, хмизу та інших матеріалів);
-саджати дерева крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів та випадків створення плантацій новорічних ялинок;
-розташовувати автозаправні станції або сховища пально-мастильних матеріалів;
-влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
-запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
-відсипати грунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
-влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.